| Patricia2002 a întrebat:

Salutare,TPU! Am si eu o intrebare cum se joaca Sudoku?(explicati-mi foarte clar)Funda+vot.Multumesc anticipat!

P.s-Cel mai repede si ma explicit raspuns va primi funda +vot

Răspuns Câştigător
| littleblackgirl a răspuns:

Ai 9 casute a cate 9 cifre fiecare. Trebuie sa plasezi cifrele de la 1 la 9 in asa fel incat sa NU se repete: in casuta, pe orizontala si pe verticala. Si dupa ce terimini de completat tot careul, verifici in felul urmator: iei prima casuta si vezi daca ai cifrele 1-9. Apoi iei cate o cifra si numeri de la 1 la 9 pe randurile orizontale si verticale din care face parte cifra ca sa nu se repete.
Succes!