| sMecki1000 a întrebat:

Am si eu o problema cu monitorul de la PC. Deci sa incep: Dupa ce deschid calculatorul deschid monitorul si imi zice: No Signal (Nesun signale in interegso) sau ceva in genu. Am schimbat cablul cel Albastru cu 2 mufe, le-am bagat in monitor, dar tot nu merge.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Exista o singura metoda de a vedea daca placa video nu este arsa, ci monitorul. Conecteaza cablul de la monitor pe placa de baza ( daca ai procesor Intel are chip video integrat, sau placa de baza ) In fine, daca de acolo merge monitorul, se aprinde, inseamna ca e de la placa video, e dusa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur s-ar putea sa fie dusa placa video sadAsa am patit eu. iar in cel mai rau caz, monitorul

| sMecki1000 explică:

Deci inainte mergea tot daca bagam mai bine mufa dar acum vad ca nu merge.