| eumic a întrebat:

am o problema cu compu. deschid unitatea, monitorul si apoi primesc pe monitor " no signal detected" si se inchide. iar unitatea merge in continuare. stiti ce ar putea sa aiba? mi-a zis cineva ca e de la sursa.

5 răspunsuri:
| florinmarius a răspuns:

Nu este nici o sursa cum zicea cineva mai jos in cel mai bun caz conectorii cablului iar in cel mai rau caz si singurul placa video daca o ai pe slot scoate-o din pc si incearca sa bagi cablul in cea incorporata de pe placa de baza si vei sti atunci stima

| cretzufinish a răspuns:

Da e sursa sigur.winking

| darkstar a răspuns:

Ori e ars cablul, ori nu face conexiunea bine
incearca sa-l stergi de praf cu un aspirator sau ceva happy

| rox13 a răspuns:

Verifica daca este bagat cablul monitorului in unitate. Poate e ars cablul monitorului thinking

| run333 a răspuns:

Este foarte posibil sa fie placa video, daca ai noroc poate doar a iesit din locul ei sou vreun cablu ceva. daca nu ai noroc ...trebuie alta