| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, de ce este exista aceasta instabilitate a vremii, luna asta cred ca mai mult de 50-60% a ploat și a fost înorat in toată tara, in acesta luna am fost cam prin toată tara, de la București-Constanța-Iași-Tg Mures-Cluj-Oradea-SATU Mare-Timișoara- Alexandria, Sibiu, etc și peste tot a ploat și pe drum și in locurile respective, parca ploua prea mult, mie deja in curte mi-a crescut iarba cred ca 4cm și nu am putut sa o tund, pentru ca ploua mai mereu, ba e uda, ba ploua tare, etc la fel și cu mașina, o spăl când văd ca a ieșit puțin soarele, peste 2 ore, ploua, deja îmi pun niște semne de întrebare in legătura cu vremea. Voi de ce credeți ca ploua așa mult?

12 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Mie-mi place, dar culmea, mi se pare ca ploua incontinuu, au fost o gramada de inundatii in zona si cand zic asta apropiatilor mei ma contrazic, ca ba nu, a fost soare mereu. laughing)) Cand nu stiu, ca eu nu-mi amintesc, eu ma simt ca toamna, stau in casa cu hanorac pe mine.

| Elena9328 a răspuns:

Nu se poate sa fie în fiecare an la fel.
De exemplu anul trecut mureai de căldură, simțeai că te sufoci. Anul asta ingheti de-ți clănțăne dinții laughing. Poate la anul va fi de o mie de ori mai cald.

| aXy99 a răspuns (pentru Elena9328):

"De o mie de ori mai cald" Apocalipsa laughing

| Elena9328 a răspuns (pentru aXy99):

laughing mai știi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi pasa de ce dar e racoare si bine si pot sa invat pe parcursul veri.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te gandesti numai la tine laughing
Sa nu mai zic ca esti off-topic.

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Tot off-topic, e mai bine pentru recolte sa ploua, anii trecuti a fost numai seceta.
S-au facut niste pepenoi buni anul asta tongue laughing

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este bine, dar au fost inundatii in unele zone din Romania. Eu sunt din Constanta, aici a fost bine, dar ma gandesc si la altii care au ramas fara case.

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

E vina lor ca n-au fost creativi cum sunt cei din strainatate, si-au facut diverse forme din ce materiale au gasit in preajma si zici ca-s fiecare pe insulele lor.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti inconstient. Si in strainatate se poate intampla. Nu realizezi ca poate nu au avut altceva la dispozitie?! Auzi, e vina lor, ce gandire de dobitoc.

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

"Ce gandire de dobitoc." Ei au ridicat pamantul in sus omule laughing
https://proxy.duckduckgo.com/......https?/iu/
Atat ca e o problema si cu alea daca nu le gandesti.

| Gjgjgjgj a răspuns:

What?// Vrei să mergem la mare? BAU!

Call me! Now!