| QuZt a întrebat:

Salutare tuturor, ce liceu imi recomandati in Iasi, cu media de admitere 7, 66? Tin sa precizez ca la matematica sunt de 7 iar la romana ma pricep cat de cat, oricum, mai bine ca la mate big grin... daca se poate, spuneti si profilul, si media cu care se intra.

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Http://www.admitereliceu.ro/institutii/county/IS
Acolo sint trecute toate liceele din judetul Iasi si ultima medie de admitere de anul trecut.
Anul asta mediile vor fi ceva mai mari ( subiectele au fost mai usoare), asa ca orienteaza-te tu singur/a in functie de medie si de profil.
Ai putea avea in vedere pe lista ta
- Colegiul Economic 1
- Economic 2 ( Virgil Madgearu )( comert, alimentatie publica)
- Econimic 3 ( turism)
- Ion Holban ( estetica si igiena corpului omenesc)
- Ioan C. Stefanescu (turism si alimentatie, estetica si igiena corpului omenesc )

Nu ti-am ales colegiile tehnice ( constructii, mecanica etc) dar tu trebuie sa ai multe optiuni in lista, macar 20.