| IonelaaaS a întrebat:

Saluuut cum imi pot sterge un cont de facebook?

Răspuns Câştigător
| EmmyCRISS a răspuns:

Pai intri la sageata aia in jos cea mai in dreapta si dai setarile contului dai setari de securitate apoi alegi dezactiveaza contul si alegi sterge ma rog te descurci tu te pup :*

| IonelaaaS explică (pentru EmmyCRISS):

Toti ziceti ca la setarile contului sh apoi apare dezactiveaza contul dar mie imi apare:nume,nume utilizator,e-mail, parola, retele, limba, eu nu vad nicaieri stereg contul...:straight facestraight facestraight facestraight face

| IonelaaaS explică (pentru EmmyCRISS):

Am reusit!happy

8 răspunsuri:
| availablehandyman a răspuns:

Http://www.ymvista.com/......y-account/ funda pls citeste cu atentie

| Mareacluj a răspuns:

Se poate dezactiva, astfel:in partea stanga sus a ecranului unde ai numele tau, optiunile find friends si home, dupa home, ai un varf de sageata orientat in jos, dai click si apoi ai 4 optiuni dar intri la account settings, dupa care iti deschide o fereastra cu setarile, unde in partea dreapta ai o coloana (general, security, notifications, etc). Dai click pe security si deschide o alta fereastra, unde undeva pe la mijlocul paginii, dedesubt ai o optiune dezactivate cont. Dai click. Trebuie sa bifezi motivul dezactivarii (iti arata o lista cu motive, bifezi unul, nu e nevoie sa completezi chiar daca iti cere. Dai ok, o sa iti ceara parola, o introduci si va trebui sa introduci un cod pe care ti-l arata. Apoi te-ai dezactivat. Daca vrei sa te reactivezi nu e nevoie decat sa introduci din nou datele, adica adresa de mail si parola.

| IssabellaLoLa a răspuns:

Pai o sa iti apara la fb. dreapta sus o sageata.dai click pe ea, si de acolo:
setarile contului>securiate>sterge cont de facebook(ssau ceva de genul)>stergereee! big hug
sper ca ti-am fost de ajutor

| PAmy99 a răspuns:

Dai la setariel contului, si sunt ai multe otiuni si prine astea sune si stergere cont... funda?

| Diana230 a răspuns:

In partea stanga sus este o sageata-Account Settings-Security-Deactivate you account.