| noName_2807 a întrebat:

Se poate da cu var lavabil peste vopsea?

4 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Da, de ce nu?

| 123erty1 a răspuns:

Var lavabil nu exista doar separat var, vopsea lavabila si depinde ce vopsea daca ii din aia de fier de lemm da poti sa dai dar sa smirghaluiesti cu flexu pui peria de sarma (sunt perii de sarma speciale pentru flex) si dai usor asa cat sa zgariii sa iei partea lucioasa si dai cu si bagi in amorsa o cutie de aracet sa fie mai gros si dai pe perete si lasi sa se usuce bine si dai cu lavabila sau var sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| 123erty1 a răspuns:

Aaa stai scuze ca am uitat ca este var lavabil si da merge numai sa faci cum am spusbig grin

| MyaX a răspuns:

Nu se poate deoarece vopseaua trebuie curatata de pe pereti, dat cu glet si pe urma amorsa si apoi cu var