| Vladookie a întrebat:

Ce se întâmplă dacă am diluat var lavabil pentru a da in camera cu diluant de vopsea și nu cu amorsa?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

God... Nu trebuie sa diluezi nici cu amorsa, nici cu altceva, cel mai bine e sa il dai nediluat. In cel mai rau caz, se dilieaza primul strat cu 5% apa, ceea ce inseamna cam un pahar la o galeata.
Nu am idee ce se întâmplă, dar clar nu e de bine.

| darrio2007 a răspuns:

Trebuia cu apă, nici cu amorsa. Daca ai pus mult, poti sa arunci varul. Nu te mai băga unde nu te pricepi.

Răspuns utilizator avertizat
| Solann a răspuns:

Bravo! Ai "diluat" si finantele. Varul lavabil se dilueaza cu apa. Amorsa se da pe perete INAINTE. Dar nu e obligatoriu.
Daca nu esti de meserie, macar citeste tot ce scrie pe cutia aia cu var.