| DenisIonut01 a întrebat:

Se zice ca daca esti bogat nu esti fericit. Tu ce ai vrea sa fi Bogat nefericit sau Sarac si Fericit?

Răspuns Câştigător
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Prefer sa fiu bogat. Odata cu banii vine si fericirea,chiar daca se zice ca banii nu aduc fericirea. Daca in viitor as avea bani,as investi in familie, iar asta m-ar face fericit.Dar daca as fi sarac si n-as avea sa intretin o familie, de unde fericire? E logic.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! prefer sa fiu asa cum sunt acum la limita existentei, dar fericita ca am 2 copii minunati si un sot care ma iubeste si il iubesc de 24 de ani, viata ne arata in fiecare zi cate un moment greu de incercat, am invatat in acesti ani de casnicie, ca nu totul se rezuma la bani, e adevarat ca nu aduce fericire, dar o intretine.stiu sa cheltui si mult, stiu sa fac si economie si mai stiu sa traiesc si cu bani ff putini, pentru ca viata mi-a aratat fiecare parte a banului.acum fiecare pe ce pune pret mai mult, majoritatea din ziua de azi pun pret pe materialism.rar ne e dat sa mai intalnim casatorii din dragoste si nu din interes.

| Doηηa a răspuns:

Bogat și fericit.=)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogat nefericit!

| CharlieHarper a răspuns:

De unde vorbele astea? N-ai de unde să știi ce îți rezervă viața,să zicem ai o soție/prietenă cu care te înțelegi bine și căștigi la loto sau la alt concurs care îți dă bani mulți, aia mai e nefericire? Posibil să ai un impas la un moment dat să meargă lucrurile prost, dar nu-i neaparat să fii nefericit dacă ești bogat.Depinde și cum te bucuri de viață.