| Gabrielle a întrebat:

Intre a fi sarac si fericit si a fi bogat si nefericit ce ati alege si de ce? Eu una asa alege sa fiu saraca si fercita pentru ca nu poti cumpara orice cu banii si banii nu aduc fericirea

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt de acord cu tine, parerea mea este ca fericirea trebuie sa fie pe primul plan.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Cu timpul vin si banii unde exista fericire.Asa ca intelegerea, modestia si fericirea, aleg si eu! Pa, Pa!

| Luori a răspuns:

Cu siguranta saraca si fericita!

Sunt genu` de persoana care stie sa se bucure din lucruri mici, daca este langa o anumita persoana!

"Suntem suma deciziilor noastre si tot ce conteaza este sa fii fericit "; x

| costymaximus a răspuns:

Subscriu la ceea ce ai zis, sint total de acord cu idea ta

| Yly a răspuns:

Nu aduc fericirea dar o întrețin... Dacă ai dragoste atunci ai motiv să trăiești, să faci bani, să fi fericit

| Alex_7297 a răspuns:

Cine a zis că banii nu aduc fericirea, cu siguranţă era sărac!

| Gabrielle explică:

Lora eu nu ma refeream la a fi un om al strazi ci la faptul sa ai o casa, sa ai bani.Eu cand am zis bogat m-am referit la milionarbig grin(Scuze daca nu s-a inteles prea bine)

| OnWeed a răspuns:

Eu as prefera sa fiu sarac si fericit, dar sa stiu ca am prieteni buni langa mine care sa ma ajute sa trec peste orice problema sau obstacol. Cum ai zis si tu. banii nu aduc fericirea.

| l0rre a răspuns:

Si eu la fel ca tine.Tot saraca si fericita:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as alege la fel ca tine si din cauza aceasta, dar si pentru ca prefer sa traiesc fericita langa oameni care pretuiesc ceea ce fac si nu ceea ce cumpar :d...si pana la urma prefer sa mor fericita decat sa mor cu bani, ca oricum nu mai o sa-mi foloseascahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericit si bogat de ce s-ar exclude, totusi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a zis ca toti saracii sunt fericiti si daca devi asa, vei fi si tu?
Sau ca toti bogati sunt nefericiti... daca ai bani, poti avea si fericire prin alte placeri
Daca esti sarac, poti fi fericit in fericirea tawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege sa fiu bogat si fericit. Oamenii bogati intotdeauna aleg AMBELE! In Biblie scrie asa:‎"Saracia si rusinea sunt partea celui ce respinge corectarea" Proverbe 13:18
Trebuie sa stiti inainte de alege ce inseamna sa fii bogat, nu este ceea ce vedeti in Romania!
Trezitiva, Dumnezeu nu vrea ca fiii Lui sa fie saraci, daca El a fost bogat si fiii Lui trebuie sa fie.

http://cumgandescbogatii.com