| Maestru123 a întrebat:

Seara buna, am un calculator pentium 2... asa am 2 harduri disponibile pentru el... unu WD400 si alalant st340014a
primul hard st340014a l-am pus la pc insa merge... imi intra in windows tot fara probleme. dar alalant WD400 cand il pun nu vrea sa mi-l gaseascastraight face biosul. imi da None adica invalabil ce sa ii fac sa mearga si hardu asta? i-am modificat la jumperi pana mi-a sarit
mintea

2 răspunsuri:
| C8PILUcool a răspuns:

Nu se poate, si eu am incercat acum 5ani sa pun al 2-lea hard si am esuat.nu merge la pentium 2

| tibosee a răspuns:

Daca cel care merge este master, ala care nu merge trebuie pus tot pe master. daca e un singur hard pe ide, fara cd-rom pe acelasi port atunci pune-l pe master. daca nu merge inseamna ca e defect si nu ai ce sa ii faci.