| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi ce sa fac:o fata de la mine din clasa e disperata dupa mine.in ore imi tot trimite biletele ca ma iubeste si din astea. i-am spus ca nu-mi place de ea si sa ma lase sa-mi traiesc viata. ce sa fac?straight face

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Fii mai indiferent de ea si spune-i ca ai vrea sa ramaneti doar colegi, biletelele le poti lua la sfarsitul orei si le poti aruncawinking cu timpul isi va da seama ca nu o placi is ca nu mai are rost sa incerce.

acum nu cred caea sigur te place.big grin adica nu ar reactiona asa. s-ar putea sa te si placa si sa nu realizeze ca totusi e fata si ar putea sa-i lase pe baieti sa faca primul pas, iar dragoste cu sila nu se poatewinking explica'i si tu, intr-o pauza o iei frumos, si ii spuiwinkingbig grin

1 răspuns:
| hasegawa a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ea cand sunteti doar voi, fara sa o faci sa se simta prost in fata colegi-lor, spune-i ca nu iti place si ca vrei sau ca esti intr-o alta relatie.
Daca tot mai continua incerca sa o indepartezi putin mai vulgar sa se simta stanjenita poate ca asa ar da roade intr-un final.
Insa mai bine incerca prima varianta, nu vei aparea ca un badaran in fata ei sau al altei persoane