| lolas23 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce studii trebuie sa aiba:
-sudorul
-medicul
-profesorul
-politistul
-antrenorul de fotbal
-muzeeograful
-asistent social
-salvamontistul
-pompierul
-receptionerul
dau fundawinking

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sincer, este temă?
Curs de sudor, facultatea de medicină, facultate (orice ramură), academia de poliție, facultatea de sport (un fost sportiv de performanță), facultatea de geografie, facultatea de asistență socială, curs de salvamontist, școală militară (pompieri), curs/facultate pentru a fi recepționer hotel!
Pa, pa.

| PaduraruAlin a răspuns:

Sudor: Scoala profesionala de arte si meserii si un curs in acest domeniu

Medicul: Facultatea de medicina

Profesorul: Studii superioare, depinde la ce materie e vorba

Politistul: Cursuri la o institutie de formare a politistilor

Antrenor de fotbal: Liceul sportiv ca si antrenor secund/principal

Muzeograful: Centrul de perfectionarea personalului in cultura

Asistent social: Studii de specialitate in asistenta sociala

Salvamontist: Sa fi prracitcat inainte performanta in schi, alpinism, tracking sau speologie, apoi 2 ani esti asistent langa altii profesionisti si dupa acei 2 ani poti da examen

Pompier: Armata

Receptioner: Facultatea de relatii publice