| parishiltonbia a întrebat:

Spuneti-mi si mie la ce folosesc:

-Microsoft Office Access 2007 Base

-Microsoft Office Publisher Document

-Microsoft Office Excel Worksheet

Aveti vreo idee cu ce fel de document de pe calculator seamana sau cum se folosesc? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| luliluli a răspuns:

Access se foloseste pentru baze de date si lucrul cu baze de date. Excel se foloseste pentru tabele si calcul tabelar, si poate fi folosit si pentru baze de date si diferite prelucrari ale datelor.
Cum se folosesc? sunt carti intregi care explica acest lucru, in nici un caz nu poate sa-ti explice cineva doar in cateva cuvinte. poti sa faci cursuri ca sa inveti cum se folosesc.
de obicei, daca iti instalezi in calc pachetul Office, mergi pe start / programs / Microsoft office / Microsoft access sau Microsoft excel sau Microsoft publisher

1 răspuns:
| RayOrso6153 a răspuns:

Publisher ii sa faci felicitari, anunturi, invitatii
excel normal ii pentru tabele dar worksheet nu stiu