| HermioneLove a întrebat:

Spuneti-mi si mie o poveste inventata cu cei din Pariu cu viata dar sa fie inventata de voi! Dau funda la cea mai interesanta si frumoasa!

Răspuns Câştigător
| xKathrinexD a răspuns:

Prima zi de liceu...Toti elevii se cunosteau... Raluca, noua lor profesoara ii saluta si vede ca se inteleg foarte bine. Ea se gandeste ca daca sunt intr-o clasa de muzica au voce buna si ii roaga sa isi aleaga fiecare un partener cu care sa cante(Ancuta se uita deja urat la Andrada pentru ca se urau).
Ancuta si l-a ales pe Vlad, Sophia pe Bubu, Ioana pe Andrei, Monica pe Cristi, Sara pe Dima, Bogdan pe Razvan si Raphael pe Andrada. A doua zi au inceput sa cante. Raluca a fost incantata de rezultatele acestei auditii si i-a pus sa isi aleaga o melodie si sa o cante in cor. Peste 3 zile ei au venit pregatiti si fericiti. Au inceput sa cante... Raluca se simtea de parca ar auzi ingeri cantand! I-a intrebat dupa aceea daca le-a placut:
Andrada:A sunat minunat!
Cristi:Trebuie sa mai cantam in cor mai des! A fost super!
Dimabig grine acord cu Cristi!
Sara:Si eu!
Monica: A fost atat de placut! Ma bucur ca v-a placut!
Vlad:A fost fenomenal! Niste voci nemaiauzite.
Bogdan:Vlad are dreptate.
Raphaeltongueot sa stau langa Sara? (Toata lumea incepu-se sa rada de el)
Razvan:Eu pot sa stau langa Monica?

Toti isi spusese-ra parerea si au hotarat sa creeze o trupa.
Raluca:Ce ideei de nume aveti pentru o trupa?
Ancuta:Barbie!
Ioanabig grine ce nu vrei sa se numeasca Printeselele? (au inceput sa rada)
Sara:Eu propun Boys vs. Girls.
Andrada:Sara, vrem sa cantam impreuna nu sa fim baieti contra fete!
Razvan:Andrada are dreptate! Apropo, imi place ideea Qncutei! Ar fi o incantare pentru toti baietii sa ne numim Barbie!
Cristi:Ar fi o incantare sa ne numim Printeselele.

Raluca:Ok... Deci nu aveti idei! Ce ziceti da Lala Band?
Totibig grina! Este un nume perfect!

A trecut saptamana...
Luni dimineata
Andreibig grinaca suntem o trupa nu ar trebui sa compunem niste cantece.
Sarabig grinaca toti iubim muzica, primul nostru hit ar trebui sa fie in legatura cu iubirea noastra catre muzica.
Ioana:Ce ziceti de,, Lala love song''.
Raluca:Noi facem aici un Pariu Cu Viata! Putem sa castigam pariul acesta si sa avem succes cu acest cantec sau nu. Ce ziceti elevi? Cantecul va fi Lala love song?

Toti elevi(in special Sara)big grinaaaa!

Ralucatongueerfect! Atunci sa compunem versurile!

Ei bine asa s-a nascut Lala Band.

Ancuta si Vlad s-au cuplat dupa mai multe duete, la fel ca si Ioana si Andrei, Sophia, desi s-a certat muult cu Bubu au ajuns un cuplu fericit. Sara a crezut ca iubirea vietii ei este Dima, dar nu a fost asa. Ea a ajuns cu Cristi, iar Dima cu Monica(ceea ce i-a dezanagit pe Raphael si pe Razvan).

Spre surprinderea voastra, Raphael este cuplat acum cu cu televizorul din sufragerie, Razvan cu canapeaua si Bogdan cu fotoliul.

Trupa a devenit celebra si acum sunt toti fericiti

| HermioneLove explică (pentru xKathrinexD):

Imi place povestea ta e foarte frumoasa si amuzanta!

| MisterToast a răspuns (pentru HermioneLove):

Dar povestea mea nu îți place? puppy dog eyes

| HermioneLove explică (pentru MisterToast):

Povestea ta nu este adevarata! Cei din Pariu cu viata nu se drogheaza!

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru MisterToast):

Deci ai citit ce a scris fata. Nu se drogheaza, ei doar o sug laughing. Acum pentru fata care a pus intrebarea, povestea care iti place este aproape ceea ce s-a intamplat in film, in primele episoade, deci, la capitolul intelegerii originalitatii nu stai foarte bine. Apoi, nici cu ironia nu stai foarte bine. Daca aveai mai mult de 13 ani sau cat ai tu, imi raspundeai foarte ironic astfel incat sa ma lasi cu gura cascata insa tu ai ales sa spui ca e stupida. Eu m-am abtinut cu greu sa nu iti scriu un comentariu foarte urat pentru ca, pur si simplu, NU AI INTELEGE. Acum, ca sa intelegi ce este o poveste, viziteaza unul din link-urile pe care le-am scris mai sus, la un alt comentariu si accepta ca esti obsedata de copii aia cu vieti nefericite care au avut si ei 15 minute de celebritate. Daca vrei sa vezi adolescenti cu adevarat talentati mai uita-te si tu pe la Dakota Fanning sau la Jaden Smith in The Pursuit of Happyness.

| HermioneLove explică (pentru FeliciaCorinaA):

Asa si? ce daca este aproape ca in primele episoade? Cel putin ea nu si-a batut joc! phbbbbt I-a nu mai fa tu pe desteapta! Nu sunt obsedata! Nu-mi spui tu mie ce sunt si ce nu clar, desteapto? Toata lumea ii adora pe LaLa Band doar voi cativa inculti nu-i plac pentru ca sunt gelosi pe ei! Ei sun foarte talenti iar daca nu stii sa apreciezi este problema ta! Crezi ca tu te descurcai mai bine in locul lor? nu! cred ca nici nu stii ce inseamna actorie! phbbbbt
Aaaaa si stai putin! Inseamna ca si tu te uiti la Pariu cu viata! rolling on the floor) caci daca nu te uitai nu stiai cum a inceput! Deci esti varzaaaaaa si recunoaste ca si tie iti place LaLa Band si Pariu cu Viata! Esti doar geloasa!

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru HermioneLove):

Mai usor cu toate acele "desteapto" ca nu ne-am frecat coatele de aceeasi banca la scoala. De unde stiu? Pentru ca Romania a fost asaltata de fenomenul Lala Bla Bla si vedeam la stirile pro ce se intampla in serial decat sa vad ce era cu adevarat important. Asa ca nu face astfel de afirmatii atunci cand in capul tau bate vantul, desi asta se intampla cam mereu, dupa parerea mea. Acel varza poti sa ti-l bagi unde vrei tu. Faptul ca jignesti lumea pe TPU vorbeste foarte mult despre tine. Si cu comentariul asta am incheiat. Succes in viata!

| PrajituricaCuFrisca a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

Bravo fato! :X Un folositor, destept, si amuzant de la mine! RESPECT PENTRU CEI CA TINE! \m/

| HermioneLove explică (pentru PrajituricaCuFrisca):

De ce lauzi prostia?

| HermioneLove explică (pentru FeliciaCorinaA):

Draga nu te-am jignit cu nimic am spus doar adevarul! tu ai facut-o! Ma rog fa ce vrei de parca imi pasa! Tu esti cea care jigneste nu eu!

| PrajituricaCuFrisca a răspuns (pentru HermioneLove):

Nu laud prostia, laud libertatea de exprimare.Sa stii ca daca ii faci prosti, dementi, sau cum ii faci tu, nu esti cu nimic mai buna.Lasa-i pe "prosti" sa creada ce vor, chiar daca tu nu esti de acord cu ce cred ei.Si ca sa nu mai spui ca noi nu am putea face un serial, ca nu avem voce, sa stii ca nu toti sunt asa.Eu de exemplu ma voi duce ca "Preferata profului" de muzica la un concurs.Si ca mine sunt multi.Deci te rog, daca ii critici pe cei "Anti-Lala Prosti' si ii ridici in slavi pe "Lala Band:X", nu esti cu nimic mai buna decat cei care-i critica.

Multumesc pentru timpul acordat citirii acestui comntariu.

Pace:X

| HermioneLove explică (pentru PrajituricaCuFrisca):

Ea doar si-a batut joc asta a facut! Nu i-am facut prosti nu stiu ce vezi tu fato! Nu am spus ca nu ati putea face am spus doar ca criticati aiurea! Vorbesti aiurea nimeni nu te baga in seama!
Ma rog esti pierduta in spatiu!

| HermioneLove explică (pentru PrajituricaCuFrisca):

Aaaaa si daca te crezi asa buna da-ne si noua sa vedem un filmulet cu tine cand canti si unul cand joci o piesa de teatru sa vedem cat de bine te pricepi daca tot te lauzi! De unde stii tu ca nu sunt mai buna? astept filmuletul/inregistrare! phbbbbt

| 12AA a răspuns (pentru PrajituricaCuFrisca):

Ea (OSerieDeEvenimenteNefericiteVioletSunyKlaus) a spus "Spuneti-mi si mie o poveste inventata cu cei din Pariu cu viata dar sa fie inventata de voi!" Deci eu cred raspunsul castigator nu e bun pentru ca nu e inventata povestea e doar ce s`a intamplat in "serial" asa ca mai bine tinem noi cu "prostia" big grin

| HermioneLove explică (pentru 12AA):

Iar eu am zis interesanta si frumoasa! phbbbbt ea nu este frumoasa! Oricum ignore la toti!

35 răspunsuri:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Erau o data cei de la Pariu cu viata intr-un autocar cand a inceput ploaia, o ploaie puternica ce provoca frica pitipoancelor din autocar si pitiponcilor de langa ele. Soferul, curgandu-i balele dupa tipa aia bruneta care era foarte speriata de ploaie, a efecutat o manevra gresita, provocand un accident. Baiatul din rolul principal a cauzt peste bruneta iar soferului i s-a urcat gelozia la cap, indreptandu-se spre el cu furie, dupa ce autocarul se prabusise. Baiatul s-a ascuns dupa bruneta, speriat de faptul ca soferul ar putea sa ii raneasca chipul lui atat de ingrijit si curat, asa ca funduletul unui bebelus iar soferul a lovit-o din greseala pe bruneta. Afectat de fapta sa, soferul s-a aruncat in rapa aflata la 200 de metri de ei. Bruneta a lesinat gandindu-se la ce ata va avea a doua zi si baiatul isi scoase telefonul din buzunar ca sa isi sune prietenii sa vina sa il ia cu masina cand tipa aia blonda, Sore, spuse
" - Bah, dar abia am iesit din Bucuresti, Uite acolo ce de vile. Hai sa mergem sa cantam la niste oameni ca sa mai treaca timpul pana mergem acasa."
Baiatul roscat insa vedea ceva cunoscut in acele vile.
"Aaaaaa, dar acolo locuiesc eu."
"Ba da ce prost esti". Spun ceilalti.
"Stim", spusera trecatorii din masini. "De-aia joaca in Pariu cu viata!"
Sfarsit!

| HermioneLove explică (pentru FeliciaCorinaA):

Nu prea imi place povestea! straight face

| 12AA a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

E super tare laughing

| HermioneLove explică (pentru 12AA):

De fapt e chiar stupida!tongue phbbbbt

| 12AA a răspuns (pentru HermioneLove):

De fapt e bestiala ar fi tare ca asa sa fie serialu` ai rade putin ..nu te`ai mai plictisi:d

| HermioneLove explică (pentru 12AA):

Eh,eu nu ma plictisesc sa ma uit este chiar foarte interesaaant!tongue Dar eu am cerut o poveste frumoasa despre ei nu asa...plus ca nici macar nu stie cum ii cheama! A doua poveste imi place mult mai mult! love struck

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru HermioneLove):

Inteleg ca nu iti place, gusturile nu se discuta. In legatura cu stupiditatea, hmm, ceea ce am scris a fost dedicat numai unei anumite categorii de useri TPU. Daca nu esti printre ei, ei bine, o zi buna, o viata frumoasa. happy

| BlackFuneral a răspuns (pentru HermioneLove):

Ea s-a straduit, da?
Ai noroc ca ma abtin eu acum sa iti spun o poveste, si nu e una cu final fericit.E mai mult cu supt!

| HermioneLove explică (pentru BlackFuneral):

Iar daca nu termini eu iti dau IGNORE! oooo m-am razgandit! iti dau acum! pa, pa

| HermioneLove explică (pentru FeliciaCorinaA):

Mda,eu apreciez ca s-a straduit nu vorba dar nu este exact la ce ma asteptam eu dar apreciez mult efortul! ckiss si da asa este gusturile nu se discuta dar intrebarea nu era despre ce gusturi aveti? Pa, pa!wave

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru BlackFuneral):

Wow, ce aparator infocat am. Thanx. Totusi, daca vrei sa citesti o poveste sau doua la care am lucrat cu adevarat uite niste link-uri:
http://fabricantiidecuvinte.wordpress.com/......i-curajul/
http://felix01cat.wordpress.com/2011/08/23/povestile-reginei-partea-i/

| PrajituricaCuFrisca a răspuns (pentru 12AA):

Adevar graiesti...happy

| Katherine20 a răspuns (pentru PrajituricaCuFrisca):

Auzi cine te crezi? Regina lumii? In primul LaLa Band sunt talentati altfel nu ar fi ajuns pana aici! In al doilea rand da chiar apreciez prostimea si bataia de joc! Ma rog nu ai sa intelegi ce vreau sa spun! Hai ce mai stai pe TPU? nu parca ai un concurs? laughing))

| HermioneLove explică (pentru Katherine20):

Exact fata!laughing

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Te-a influentat in mod negativ acel serial pentru adolescenti, de fapt ca si pe toti ceilalati adolescenti.Mai bine citeste o carte, capata macar putina cultura.Tot ce te pasioneaza pe tine nu ai idee cat rau iti poate face.Ti-am dat un sfat demn de luat in considerare, tu faci ce vrei.

| HermioneLove explică (pentru alexalexandrusincerul):

Mai nu m-a influentat cu nimic gresit acel serial! Daca vrei sa stii citesc multe carti poate chiar foarte multe! Oooo daaa sunt convinsa ce rau imi face! rolling on the floor))
Doar pentru ca nu apreciez ca majoritate tampitilor de pe TPU(fara suparare este doar adevarul happy ) ce este frumos nu ai decat ramane orb in continuare! Ignore si pentru tine! Pa, pa wave

| MisterToast a răspuns:

Au fost odată ca niciodată niște popândăi cântăcioși, care nu făceau altceva decât să se drogheze și s-o sugă cât e ziulica de lungă.

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru MisterToast):

Vezi ca fata se supara daca scrii chestii urate despre idolii ei... Iti spune ca ai scris ceva stupid... laughing

| MisterToast a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

Îmi place povestea ta. O să ai un "folositor", "inteligent" și "amuzant" de la mine când ajung senior!

| HermioneLove explică (pentru FeliciaCorinaA):

Ca sa stii nu sunt idolii mei imi plac doar cum canta si cum joaca!

| HermioneLove explică (pentru MisterToast):

Logic ca voi votati doar pentru tampenii!