| Numai e:) a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce intamplari ciudate ati avut(legate tot de fantomelaughing)sau altceva.Sa fie ciudatehappy

10 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Nu prea cred ca te incalzeste prea mult daca citesti una, doua povesti ale membrilor TPU decat daca citesti de la altii.
Google is your friend.

| Black_Cherry a răspuns:

Cunosc o prietena foarte buna. intr-o zi dadea cu aspiratorul prin casa si deodata s-a auzit un zgomot pe hol. s-a dus sa vada ce se aude. in capatul holului la usa de la baie a vazut o prietena facandui din mana(fata aceea murise cu cateva zile in urma)

| Andutsaa a răspuns:

Buna! sincer nici eu nu imi pot explica cum s-a intamplat asta, dar hai sa iti spun happy

Asta-vara venisem cu o prietena pana acasa si am zis sa mai stam putin ca era prea cald afara si cum stateam pe veranda se aude cazand ceva, am trecut cu vederea, credeam ca o fi fost pisica care de obicei face numai prostiihappy. Dupa aproximativ 3-4 minute se aude iar dar atunci s-a auzit un zgomot oribil ca atunci cand zgarii pe tabla :-s atunci ne-am dat seama ca nu era pisica si ca totusi a cazut ceva de undeva de sus... bun am plecat la mama care era afara si i-am povestit, cand am ajuns acasa s-a uitat mama si nu era nimic cazut, nimic spart. A-2-a zi mama fiind acasa singura s-a intamplat la fel, a mers sa vada de unde s-a auzit zgomotul dar nimic, cand s-a intors s-a auzit inca o data si nu i-a mai acordat atentie zgomotului, dupa aceea avea in mana o cana cu apa si a simtit ca o strange cineva de mana.

Chiar nu stiu, tu acum crezi nu crezi, mie mi s-a intamplat laughing

Te-am :*, Bye!:*

| Alien a răspuns:

La urmatorul link gasesti "teme" care iti distrage atentia de la subiectele cu adevarat importante
http://www.descopera.ro/......aranormala
Fantomele daca exista trebuie sa aiba corpul alcatuit dintr-o materie ca sa te poata atinge si sa poata modifica realitatea pe care noi o creăm!
Rezumat: noi creăm realitatea si le integram si pe ele(fantomele) datorita imaginatiei noastre de nestapanit!
Deci, pe intelesul tuturor, daca crezi in ele, ele exista vrei nu vrei!

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Eu una nu am nici o intamplarehappy
insa tatal meu arebig grin
deci sa incep cu inceputul.
Era vara si era la tara... iar wc-ul in aveam in curtea din spatesad. Intr-o noapte tati sa trezit si s-a dus la wc si a vazut o femeie in alb, initial a crezut ca e mamae...pana cand strabunicamia i-a zis ca de fapt mamae nu a iesit afara din casa.
Dimineata a venit o matuse de-a noastra si era speriata ca a vazut in curte o femeie in albbig grin
cam asta e toata faza mie una mi se pare una banalabig grin

| fastlane a răspuns:

Cel mai groaznic lucru care mi se intampla des e cand ma uit dimineata in oglida laughing

| Raisa a răspuns:

Pai.
era vara si mancam lebenita X::X si fratemew porc ce e 17 ani mi-a adus coaja lui de lebenita in camera in timp ce dormeam. pe cand ma trezesc era intuneric si eram singura akas.
Eram ft nervoasa pe el si am luat coaja si voiam sa o duc inapoi in camera lui.
cum intri in camera lui el are patul pe partea dreapta cum intri.
si deschid usa incet si era o lumina deafara care batea pe pat si am vazut o umbra stand pe coltul drept pe cealalta parte a patului o umbra umana.
Era o perioada dupa ce am vazut umbra in fiecare noapte ma trezeam la 1 si auzeam soapte prin camera, eu singurica in camera mea in intuneric
+ ca so luat curentul si eram singura acasa odata si am auzit pasi de tocuri de femeie pe scari venind si cand se termina scarile nu se mai auzeau tocurile.
si mai am multe chestii stranii de ex. si acum aud bataturi in perete iar cainii latra ca turbatii si din now is singura acasa.
Intro dimineata m-am trezit cu rani pe mana cu zgarieturi pe mana dreapta si in acea noapte am visat ca merg prin padure si se deschide pamantul si ceva ma trage in jos iar eu ma prind de o creanga si toata m-am zgariat si cand am lasat creanga m-am trezit si aveam zgarieturile straight face
si mai am multe intamplari care mi sau intamplat si adevarate straight face

| YuukiCrossYuuki a răspuns:

Conichiwa!
1.Pai sa vedem...cand eram mai mica...eram acasa.Eu satu la tara.Si tati se ducea sa inchida mieii.(pe atunci aveam doua oi si aveam si miei dar acum nu mai avem)In fine.Si eu, incapatanata, am vrut sa ma duc in magazie(era intuneric acolo). Tati mi-a zis sa nu ma duc dar eu m-am dus.Nici nu am intrat bine ca am vazut in dreapta mea ceva negru care statea jos, adica pe un sac sau lada sau nu stiu si avea ochii rosii si m-a speriat.Am iesit repede si tocmai atunci iesea si tati ca inchisese mieii.I-am zis ca el a fost in magazie dar el a zis ca nu.Ne-am mai contrazis noi putin dupa care am plecat repede si nu am mai intrat in magazie ceva vreme.Nu stiu daca a fost imaginatia mea dar totul s-a intamplat extrem de repede.Nu stiu ce am vazut atunci dar m-am speriat rau de tot.Mentionez ca tati nu avea cum sa intre in magazie pentru ca eu eram in usa magaziei atunci cand am vazut ce am vazut si nu mai avem o alta usa pe unde sa intram.

2.Cateodata mai aud zgomote din pod cand stau in pat noaptea.Ca niste pasi sau ca niste blani doborate.Auzeam asta mai des dar acum mai aud din an in paste. Oricum ma sperie si nu imi vine sa ma duc in pod.Doamne Fereste! Oricum eu sunt mai fricoasa din fire.

3.Eram cu o colega pe nume Anne Marie.Era 22 si ceva sau 22 fara ceva nu mai stiu exact.Ne duceam la brutarie.Am trecut de pod si la un moment dat auzim ca bate cineva din palme.Am luat-o la fuga si nu ne-am oprit cam o jumatate de drum.

4.Tot asa intr-o seara ma duceam cu Anne la brutarie si in fata podului este un stalp cu bec.Am ajuns la jumatatea podului si becul s-a stins.Noi ne-am oprit brusc si am stat asa cam o jumatate de minut apoi ne-am continuat drumul.Trebuia sa o luam la dreaptta.Am mers cam vreo 10 m si becul ala s-a aprins.A doua seara la fel, tot la pod.Chestia aia ne-a speriat rau.Ce coincidenta: ajungem la bec se stinge trecem de el se aprinde. Faza tare a fost ca asta s-a repetat.Deja devenise ciudat si enervant. Oricum am ajuns cu bine acasa. Poate doar putin speriate.
Sper ca ti-a placut.
Sayonara! Gonme ne daca nu ti-a placut ce am scris.Si sa stii ca sunt adevarate.Adica daca crezi bine daca nu nu.Ja ne!

| BrokenKidxD a răspuns:

Acum 7 luni am venit cu o prietena(Bff ) sa dormim la mine.eu eram singura acasa, si imi era urat sa dorm singura.
in fine, am intrat in casa. pe la 22:30 a apucat-o kkrea p pr mea:-))
am fost cu ea la toaleta, si inainte sa intr in baie s-a auzit chiuveta[ma rog, cum curge apa.]
am intrat si culmeathinking chiuveta nu era.deschisa.
am zis ca de obicei, sa ignoram.pe la 01:00.incepe sa se auda usa la bucatarie, si sa se auda coptoru' cu microunde.am iesit in bucatarie, si timp de 3 secunde am vazut pe cineva langa cuptor[am crezut ca e bunicamea, care sta vizavi.] dar nu.ea dormea.cand intru in camera vad ca patu' [care era facut] e deranjat.m-am enervat si am inceput sa injurr.si atunci am auzit o bocanitura, tot din buc.se sparsese oglinda:-l.deci am iesit afara, si am dormit acolo.nu mai puteam de frica.

| sagrada a răspuns:

Cea mai recenta a fost luna trecuta cand eu si sotul meu am fost in luna de miere.Intruna din zile cand am intrat in camera tv-ul era pornit. Ne tot intrebam unul pe celalat care l-a lasat deschis cand am plecat la plaja-niciunul. Am pus totul pe seama femeilor de serviciu, poate au atins telecomanda din greseala sau l-au deschis ele. Dupa 10 min eu am mers sa-mi fac un dus, iar sotul a iesit pe balcon sa fumeze o tigara. Si surpriza...tv-ul porneste din nou. El ma intreaba pe mine, eu pe el si tot asa, pana cand observam ca se schimba canalele singure, telecomanda fiind pe pat, eu in fata tv-ului, iar sotul meu langa usa de la balcon. Am ramas blocati cateva zeci de secunde. S-a potolit abia dupa ce am oprit tv-ul de la priza. Si surprizele au continuat cu aerul conditionat, care la fel pornea din senin. Eu il inchideam, dupa 30 de secunde pornea singur.Bine ca s-a intamplat in penultima zi... ca renuntam la vacanta!