| anonim_3952 a întrebat:

Sti careva care este treab cu bacul de anul acesta..am auzit si eu ceva dar fiecare imi spune altceva si altceva...sunt in ceata rau de tot...am azuit ca primele orale ar inkepe de prin Ianuarie...in fine nu stiu...lamuriti-ma si pe mine cei care stiti mai multe...

Răspuns Câştigător
| clawss a răspuns:

Prima sesiune are următorul calendar (înscrierea elevilor se face în intervalul 14 - 18 decembrie 2009):

- probe orale: 11-13 ianuarie 2010: evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română (proba A), 13-15 ianuarie 2010: evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă (proba B), 18 - 29 ianuarie 2010: evaluarea competenţelor digitale (proba D) şi 19 - 22 aprilie 2010: evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă modernă (proba C);

- probe scrise (după încheierea cursurilor pentru clasa a XII-a prevăzută pentru data de 11 iunie 2010): 28 iunie 2010 - Limba şi literatura română - proba E)a), 29 iunie 2010 - Limba şi literatura maternă - proba E)b), 30 iunie 2010 - proba obligatorie a profilului - proba E)c) şi 1 iulie 2010 - proba la alegere a profilului şi specializării - proba E)d).

Prima afişare a rezultatelor va avea loc în 3 iulie 2010 (peână la ora 16. 00) şi va fi urmată de depunerea contestaţiilor în aceeaşi zi, în intervalul orar 16. 00 - 20. 00. Soluţionarea contestaţiilor se va face în perioada 5-6 iulie 2010, iar afişarea rezultatelor finale în ziua de 7 iulie 2010.

Sesiunea de toamnă se va desfaşura între 23 august şi 8 septembrie 2010, înscrierile fiind stabilite pentru săpentruămâna 5-9 iulie 2010.

3 răspunsuri:
| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

La ce profil esti? daca esti ca mine, la mate info, dai la romana, la mate, si alegere dintre fizica, bio, info, si chimie (e posibil, sa mai fie probe, dar nu am auzit )
la filologie, din cate am auzit nu se da bac la mate, dar se da la latina

| sweetgirl_6205 a răspuns:

Eu am inteles ca sunt doar 3 probe.Limba romana prima proba, a doua la alegere dintre matematica si istorie si a treia intre biologie chimie fizica informatica si mai era una dar nu stiu cum ii zice exact oricum legat de sociologie.Scuze ca nu stiu ultima.

| sweetgirl_6205 a răspuns:

Pe langa raspunsul colegei mele @clawss(daca imi permiti sa te numesc asa)happy sper sa nu te superi, eu ma simt mica si neinsemnata cu raspunsul meulaughing. Imi cer scuze daca e gresit si sper sa nu fie cu suparare.