| Emma_1878 a întrebat:

Stie cineva daca zodia berbec se potriveste cu zodia gemeni?

Răspuns Câştigător
| gabriela_8989 a răspuns:

Berbec-Gemeni. Foc si Aer. Ti-a luat mult sa gasesti pe cineva din Gemeni? Ei, acum nu-l lasa sa-ti scape, asta ti-e destinul.

Gemenii au sarm cât sa dea si la altii si sunt captivanti pâna la hipnotism. Amândurora va place viata agitata, amândoi va plictisiti repede. Amândoi aveti o dexteritate de invidiat si amândoi sunteti ageri. Doua semne pentru care comunicarea este atât de importanta încât veti avea o gramada de prieteni si de activitati, o viata neobosita si mereu incitanta. Dezbateri filosofice ardente sau scheme elaborate minutios, pe toate stiti sa le faceti împreuna si va completati reciproc cât se poate de bine. Poate o sa va lipseasca odihna, poate o sa va lipseasca banii, poate o sa va lipseasca mai-stiu-eu-ce, dar sigur n-or sa va lipseasca niciodata ideile.

Nativul din Gemeni o sa-ti faca cea mai buna publicitate posibila, fiindca nimeni nu se pricepe asa de bine ca el sa raspândeasca vorba. Din fericire pentru tine, Gemenii sunt un semn mobil, asa ca nativul n-are nevoie de sefie (chestia care te roade pe tine cel mai tare si mai tare), o sa mearga fericit pe drumul deschis de tine. În plus, nativul Gemeni are întotdeauna câteva proiecte proprii, astfel încât o sa-si poata exprima personalitatea în alte parti. Daca se supara si va certati, iarasi nu te speria. Geamanul tipa mult si se linisteste repede, iar într-o clipa a si uitat : nu poarta ranchiuna. O gura de Aer proaspat, iata ce va fi nativul Gemeni pentru tine.

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cauta pe eastrolog.ro la sectia compatibilitati.

| Ea12345 a răspuns:

• Berbecii se inteleg in general foarte bine cu nativii din Leu si Sagetator, in timp ce relatia acestora cu Rac, Balanta si Zodia Capricorn nu este cea mai buna.
• Profesional, Berbecii colaboreaza cel mai bine cu nativii din zodia Capricorn.
• Emotional, nativii din zodia Rac sunt cei mai agreeati de nativii din zodia Berbec.
• Pe plan financiar, acestia sunt compatibili cu nativii din zodia Taur.
• Din punctul de vedere al relatiilor sentimentale (casatorie / relatie intima), Berbecii se inteleg cel mai bine cu nativii din zodia Balanta.

| cristianpopa a răspuns:

Exista sute-mii-zeci de mii de oameni care nu se potrivesc si poate la fel de mult care se potrivesc. Conteaza omul, nu zodia. E o mare porcarie zodiacul asta. Nu exista sa se potriveasca acelasi lucru la atea milioane de oameni. Gemeni sun in Romania sute de mii. Ce zic aia la radio dimineata se potriveste la toti? Sa nu mai punem la socoteala ca exista mai multe horoscoape. Cititi o carte despre personalitati si combinatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se potrives

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred eu cred ca berbecul se potriveste cu pesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da