| andreeaoprea a întrebat:

Stie cineva limbaje de programare orientata obiect? Am nevoie de putin ajutorbig grin

14 răspunsuri:
| walle91 a răspuns:

Java, C#, C++ e orientat obiect, depinde pentru ce

| andreeaoprea explică (pentru walle91):

De cand este c ++ orientat pe obiect? eu stiu ca java si c# sunt

| walle91 a răspuns (pentru andreeaoprea):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B

Documenteaza-te putin inainte sa spui prostii...

| andreeaoprea explică (pentru walle91):

Am zis ca eu stiu de java si C#...eu fac C++ din liceu si n-am auzit niciodata sa se faca legatura cu poo...in fine. n-am postat aici pentru a ma certa cu lumea..ci pentru ca aveam nevoie de niste idei pentru licenta. scuze ca ti-am rasp asatongue

| walle91 a răspuns (pentru andreeaoprea):

In liceu atunci faceai C, C++ este C-ul orientat obiectwinking

| andreeaoprea explică (pentru walle91):

Faceam sigur c++, abia in facultate am inceput sa fac C standardtongue

| walle91 a răspuns (pentru andreeaoprea):

Oricum pentru licenta eu optez pentru C#, are o multime de librari de unde poti sa alegi si e chiar usor de programat, ca mediu de programare iti recomand visual studio 2010, daca nu de la faculta pe gratis atunci ar trebui sa il gasesti gratuit pe net, varianta express

| andreeaoprea explică (pentru walle91):

Mai asta stiu deja...eu am nevoie de tema, adica un software ceva pe care sa il fac, pentru ca nu stiu inca C#, doar putin java, insa nu e de ajuns incat sa stiu ce as putea face. Iar profu nu imi da idei. cand am vb cu el m-a trimis acasa sa vin cand am temalaughing

| suntserios a răspuns (pentru andreeaoprea):

Adica tu ai terminat o facultate de profil si nu stii ca C++ este un limbaj orientat obiect? Vorbesti serios?

| andreeaoprea explică (pentru suntserios):

In primul rand pana in momentul de fata nu am facut deloc C++ in facultate, in al 2lea rand la cibernetica, fiind in cadrul ase-ului in primii doi ani se face mai multa economie decat programare...si in al3lea rand eu am postat aici pentru putin ajutor nu pentru critici straight face

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai nevoie?

| Cosmotel a răspuns:

Ce ajutor?

| andreeaoprea explică (pentru Cosmotel):

Trebuie sa imi aleg tema pentru licenta si cum nu stiu nici java nici C# prea bine...nu stiu exact ce as putea face cu ele. Am nevoie de sfaturi, idei de la cunoscatori. NU vreau bd in mysql cu intergata C#...ci un software cv realizat in unul din cele doua limbaje poo. Se poate?big grin