| Lacramioara_Xenia_1990 a întrebat:

Stie cineva locuri parasite\abandonate in Piatra Neamt?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Pentru ce ai nevoie?

| crud a răspuns:

"Una dintre aceste clădiri este cea de pe strada Durăului, vis-a-vis de comisariatul din Piatra Neamț, sunt nenumărate reclamații, apoi mai este pe strada Obor o centrală termică dezafectată, dar care este proprietate privată. A rămas doar scheletul din ea" - a spus primarul din Piatra Neamt.
"O parte dintre clădirile sau proprietățile abandonate ori neîngrijite au fost declarate monumente istorice."

| Lacramioara_Xenia_1990 explică (pentru Andreeush):

Niste prieteni vor sa treaca pe acolo, sa 'exploreze'

| Lacramioara_Xenia_1990 explică (pentru crud):

Mersi