| MineIsLikeABridge a întrebat:

Stie cineva o montura simpla pentru pluta, eu ma gandesc ca pluta-plumb-ac, dar pe net vad tot felul de chesti si acesori(dupa mine nefolositoare), paste mare nu ma prea intereseaza ca nu pescuiesc de specialitate, dar daca aveti niste sfaturi plss dati-mi, sper ca nu pun o intrebare tampita?

Răspuns Câştigător
| prajithurel a răspuns:

Daca e apa lina e bine asa, pluta-plumb-ac. Daca e apa curgatoare si nu vrea pluta sa stea pe loc poti sa lasi doar plumbul si acul dar prinde clopotei de varful batului. smug