| Andru_Alex_2001 a întrebat:

Salut, am o dilema in ale pescuitului, incerc sa ma familiarizez mai nou cu lansetele, dar singura mea nelamurire este, cum as putea adauga mai multe monturi pentru diferite stiluri pe firul principal de pe tambur? Ar merge ideea sa pun un vartej cu agrafa pe principala si de acolo sa adaug ce am nevoie pe moment, cum ar fi o montura cu plumb pierdut si dupa sa schimb in montura cu pluta? Dati-mi sfaturi de inceput, sa inteleg ce ar trebui sa fac.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te complici inutil. Doar nu pescuiești simultan - cu același băț - și la știucă și la crap și la păstrăv...
Menține lucrurile simplu, e mai sănătos

| Andru_Alex_2001 explică (pentru sierra1):

Ai dat un răspuns irelevant intrebarii mele, mersi.

| sierra1 a răspuns (pentru Andru_Alex_2001):

Alex mamă, intrebarea ta e strâmbă! pentru edificare, spune-ne tu: pescuiești simultan - cu același băț - și la știucă și la crap și la păstrăv?