| selfie a întrebat:

Stiti cum pot sa imi sterg zgarieturile de pe ecranul telefonului? Nu e touch screen. Am incercat cu spirt dar nu merge. Funda

Răspuns Câştigător
| Cocolicu a răspuns:

Daca telefonul, ecranul, e zgariat, trebuie schimbat daca vrei sa fie ca nou.
Nu exista vreo solutie sa il faci intact, e ca si cum ti-ai lovi masina si ai incerca sa o stergi cu spirt.
Sau daca te-ai taia la mana, incerci sa iti dai cu spirt in speranta ca va reveni cum era, insa iti va ramane o cicatrice, asa si la tel. Asta e cicatrice.
Depinde de telefon, incearca schimbarea carcasei si gatahappy
Depinde de telefon costul, asta vroiam sa zic. Oricum nu mai mult de 50 de lei. Pt un tel simplu poate fi doar 10-20 lei.

9 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Schimba-i ecranul ca nu cred ca ai cum sa stergi zgarieturile sau incearca sa-i pui o folie de protectie poate se mai atenueaza zgarieturile

| selfie explică:

Nu era spirt cu asistentawinking

| Annaa a răspuns:

Asta e problema: nu merge sa le stergi! Trebuie sa-ti cumperi alta carcasa. alta solutie nu este!

| Aero_9005 a răspuns:

Ok cum sa stergi zgarieturile cu spirtstraight face? du-te la un service de telefoane si iti schimba plexicul

| Ambiguitate a răspuns:

Pai nu ai ce sa-i faci trebuie schimbat ecranul sau daca nu carcasa, du-te la dealerul tau ex "Nokia Samsung sagem" sau ce mai ai tu.

| Daaax3 a răspuns:

Daca sunt zgarieturi nu merge, logic...daca sunt urme merge si cu un servetel umed. Daca vrei sa scapi de zgarieturi du-te si schimba-i fata.winking. succes.

| bbr91 a răspuns:

De care spirt ai folosit? Era de-ala cu asistenta pe sticla? Ala nu e bun, incearca alt tip de spirt ca sigur reusesti sa stergi zgarietura.

| manu0725 a răspuns:

Sa inventat ceva de sters zgrieturile produsul este displex si s-a lansat pe telefonul tau.eu

| pikachu_2662 a răspuns:

Displex polish sau folii de protectie numite Displex protector