| okei a întrebat:

Stiti cumva o solutie sa sterg zgarieturile de pe ecranul telefonului sau macar ceva sa le acopar?big grin

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Exista o solutie Displex polish care elimina zgarieturile de pe ecran. Nu stiu cum ar arata ecranul curatat cu aceasta solutie, poate ca cineva a folosit-o si ne-ar putea spune.
Daca vrei sa-ti acoperi ecranul, exista folii de protectie numite Displex protector, tot cu efect de eliminare a zgarieturilor de pe eranul telefonului.
Eu as opta pentru a doua solutie, pentru ca va oferi protectie pentru ecran si pe viitor.

| AdfR a răspuns (pentru miruna-apostol):

Pai daca pui o folie pe un ecran zgariat ce farmec mai are, am gasit pe un site special pentru telefoane mobile solutia de care vorbesti Displex Touchscreen si este si Displex Polish Display, dar mie imi trebuie prima pentru ca am un Nokia 500 pe care l-am tinut in buzunar alaturi de o piatra si sa zgariat si matuit locul.Am nevoie de un sfat, sunt constient ca aceasta solutie nu imi va face ecranul sa arate ca nou sau sa acopere zgarieturile in totalitate.Ideea este ca ecranul telefonului meu e din plastic si nu de sticla.Multumesc anticipat :*

10 răspunsuri:
| unbaiat a răspuns:

Le poti acoperi cu vopsea pentru metal laughing Alta data sa nu mai tii telefonul impreuna cu obiecte care il pot zgaraia:chei, breloc etc.

| n2paul a răspuns:

Poti sa ti cumperi folie de protectie dar nu cred ca te mai ajuta acum dupa ce e deja zgariat

| domidoc a răspuns:

Exista folii de protectie ecran dedicate pentru.fiecare dimensiune de ecran.Sunt magazine on line romanesti cu asa ceva.Comanzi in functie de tipul telefonului.Costa intre 10-20 lei.Sunt OK. Si eu am asa ceva pe S. E.

| want2bMajestic a răspuns:

Nu mai poti sterge zgarieturile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, il duci la service si ti-l schimba (ecranul), iar de acoperit, poti incerca vopseaua lavabila. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de zahar arsrolling on the floor

| yael a răspuns:

Mmm... e o problema cu care ma confrunt si eu...
am incercat cu de toate...cu acetona, am spalat ecranu cu ajax...(asta pentru zgarieturile de la taste...eu am tel cu clapeta)
.singura solutie.sa ti schimbi mobilu

| eu_6095 a răspuns:

...pai...nu stiu mai bine ii schimbi fata telefonului k alta solutie...habar n-am

| smekeryta a răspuns:

Da incearca cu solutie de mobila.