| alinutzafetitza a întrebat:

Stiti cumva daca pot cumpara din magazin un telefon mobil fara sa arat buletinul? Eu mi-am pierdut buletinul si mobilul si am nevoie urgenta sa-mi cumpar un mobil.

3 răspunsuri:
| DeedeDeX a răspuns:

Ar trebui sa mergi la politie sa ti-l declari pierdut, cine stie cine in gaseste... poate sa il foloseasca in multe feluri... sparge vreun magazin si lasa buletinul tau acolo

| Wehrmacht a răspuns (pentru DeedeDeX):

Si nu e nici o dovada ca ar fi fost ea acolo...

Pentru alinuta:
Vrei sa cumperi un mobil fara sa lasi nici o informatie despre tine? Daca da nu cred ca poti.Motivul este simplu: poti folosi telefonul in scopuri ilegale.Mai bine fa alt buletin ca nu dureaza mult.

| ww000 a răspuns:

Poti cumpara linistit un telefon fara sa ai buletin din supermarket-uri. Buletinul ti-l va cere doar daca doresti garantie la respectivul produs.