| KosmYnTDR a întrebat:

Stiti si voi niste nume de caine (baiat)?

Răspuns Câştigător
| Francesca17 a răspuns:

Buna!
Uite aici nume de caini/cateluse :
Nume de caini cu litera A:

Azorica, Ada, Ariston, Aaron, Abbot, Abercrombie, Abiner, Abraham, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Animal, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Aristocrat,Aristotle, Austin, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus.

Nume de caini cu litera B:

Bubico, Bobi, Bunny, Banner, Barker, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacons, Beamer, Bennington, Beano, Bear, Beast, Barney, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Billy, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojangles, Bondy

Nume de caini cu litera C:

Cicerone, Cairo, Calloway, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Clinton, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Chunk, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos,Calvin, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Nume de caini cu litera D:

Dora, Dino, Dingo, Davinci, Doly, Dale, Dali, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo,Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson ,Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude

Nume de caini cu litera E:

Elliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Nume de caini cu litera F:

Falcon, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier,Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Nume de caini cu litera G:

Grivei, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru,Gusy, Gussie, Gordo

Nume de caini cu litera H:

Happy, Hasser, Harpo, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.

Nume de caini cu litera J:

Jade, Jelly, Jean, Jack, Joy, Jade, Jackpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jons

Nume de caini cu litera K:

Kid, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling

Nume de caini cu litera L:

Lord, Laker, Levi, Lexis, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,

Nume de caini cu litera M:

Maduro, Maggie, Mambo, Macho, , Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nume de caini cu litera N:

Nappy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget

Nume de caini cu litera O:

Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Nume de caini cu litera P:

Pitty, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess

Nume de caini cu litera R:

Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Nume de caini cu litera S:

Shooter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson,Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried,Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence, , Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Nume de caini cu litera T:

Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Nume de caini cu litera W:

Waldo, Willy, Wags, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler
Sau Poti intra pe aceste 5 site-uri :
-http://www.google.ro/......http?/url
-http://www.canise.ro/Cum-alegi-un-nume-pentru-cainele-tau/39/articol-11
-http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-catei-4.html
-http://www.google.ro/......http?/url
-http://www.google.ro/......http?/url !
Sper ca te-am ajutat !
Numai Bine :x !
Funda :o3 ?

11 răspunsuri:
| Burzea a răspuns:

Pe cainele meu il cheama leon si din cand in cand i mai zic si lio sau leo

| AlexxandraAa a răspuns:

Nume de caini cu litera A:

Azorica, Ada, Ariston, Aaron, Abbot, Abercrombie, Abiner, Abraham, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Animal, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Aristocrat,Aristotle, Austin, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus.

Nume de caini cu litera B:

Bubico, Bobi, Bunny, Banner, Barker, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacons, Beamer, Bennington, Beano, Bear, Beast, Barney, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Billy, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojangles, Bondy

Nume de caini cu litera C:

Cicerone, Cairo, Calloway, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Clinton, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Chunk, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos,Calvin, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Nume de caini cu litera D:

Dora, Dino, Dingo, Davinci, Doly, Dale, Dali, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo,Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson ,Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude

Nume de caini cu litera E:

Elliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Nume de caini cu litera F:

Falcon, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier,Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Nume de caini cu litera G:

Grivei, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru,Gusy, Gussie, Gordo

Nume de caini cu litera H:

Happy, Hasser, Harpo, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.

Nume de caini cu litera J:

Jade, Jelly, Jean, Jack, Joy, Jade, Jackpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jons

Nume de caini cu litera K:

Kid, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling

Nume de caini cu litera L:

Lord, Laker, Levi, Lexis, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,

Nume de caini cu litera M:

Maduro, Maggie, Mambo, Macho, , Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nume de caini cu litera N:

Nappy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget

Nume de caini cu litera O:

Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Nume de caini cu litera P:

Pitty, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess

Nume de caini cu litera R:

Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Nume de caini cu litera S:

Shooter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson,Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried,Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence, , Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Nume de caini cu litera T:

Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Nume de caini cu litera W:

Waldo, Willy, Wags, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler

| TheBestAndreea98 a răspuns:

M
Max Blacky
Nero
Buddy
Spyke
Terry
Rex
Buster
Titi
Cody Sasha
Duke
Charlie
Jack
Harley
Rusty
Toby
Murphy
Shelby
Sparky
Barney
Oscar

| MuffinBlueberry a răspuns:

Pufy.Asa il chema pe catelusul meu. Daca doresti alt nume gasesti aici o gramada: http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-catei-4.html

| AnA_8412 a răspuns:

:)
1)Max
2)Nero
3)Apollo
4)Atos
5)Felix
6)Cezar
7)Bruno
8)Brutus
9)Astro
10)Blacky

poti sa mai citesti si asta: http://www.canise.ro/Cum-alegi-un-nume-pentru-cainele-tau/39/articol-11 daca vrei sai gasesti un nume potrivit:)

sper ca te-am ajutat:D Ceao:-*!

| Yazzmy a răspuns:

Coco
tZukhy
rex
balchii tongue

| drosophila a răspuns:

Aston, spot, max, spiky, rocky

| inna_3156 a răspuns:

Azorel azor boby rex

| CopilxD a răspuns:

Mie ce`l mai mult imi place numele : Nero, Pufy, Fufu si Spyke. happy

| DeDe_6434 a răspuns:

Rex
BoBo
Pufi
Ghitza=)`