| Farcas a întrebat:

Stiti vreun program cu, care as putea intra la alti in calculator?big grin Dar respectivul sa nu vada ca cineva ii controleaza tot.

10 răspunsuri:
| LORY a răspuns:

Team Viewer, dar ca sa intri iti trebuie sa ii stii IP-ul si parola...si va stii ca ii intri in calculator! Totusi, caculatorul e ceva personal si nimanui nu cred ca ii place sa intre cineva in calculatorul lui...si mai ales fara ca el sa stie... happy

| IqStorm a răspuns:

Real VNC însă trebuie instalat şi pe calculatorul pe care vrei să-l controlezi sau Remote Desktop-ul de Windows în cazul în care calculatorul pe care vrei să intri are IP public şi cunoşti parola calculatorului. Însă ele pot fi folosite doar cu acordul proprietarului acelui calculator alfel rişti un dosar penal.

| annda a răspuns:

Sunt programe de genu dar pentru a putea utiliza trebuia sa ai si tu un virus (trojan horse) si nu-i chiar asa distractie mare pentru ca orice poate face acelasi lucru ca tine si sa-ti umble in calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e mi-ar fi jena sa fac asa ceva. Vrei sa controlezi intimitatea cuiva? Stii ca este penal ceea ce vrei tu sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da din konsola windowsului.merge.e usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze dar am o intrebare fratele meu are un program prin care poate intra la mine in calc stiu ca la instalat insa nu sh unde. Ma poate cineva ajuta sa-mi spuna cum pot sa-l sterg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| onur a răspuns:

Scuze dar pentru asta nu prea cred ca sunt programe asa de usor de folosit...cred ca si Hakeri au ceva bataie de cap pana sa faca asa ceva chiar daca ei stiu pe derost ce trebuie sa faca le ia ceva timp pana sa o faca.mai intai incepe si tu cu chestii mai marunte si vezi daca reusesti inainteaza si progreseaza.Multumesc

| aytak a răspuns:

Ce anume vrei sa "controlezi"? daca chestii de genul "nu cumva e invisible pe mess", atunci nu te complica cu trojani... si da, o astfel de activitate poate fi obiectul unei eventuale investigatii penale (daca se afla despre ea big grin)