| David5000 a întrebat:

Stiu ca o sa vi se para ciudat:jucam cu mama monopoly. ea a dat prima dubla (4, 4 parca) a cumparat un jeton de ala care il cumperi si faci case pe el. a dat si a -2-a oara dubla si a picat pe "Chance". iar acolo scria ca trebuie sa se duca la inchisoare... bun pana acum.cand a dat cu zaru la inchisoara(prima data) i-a iesit dubla, dar tineti minte! era a 3-a dubla!
intrebarea este: trebuia sa iasa din inchisoare ca a dat dubla.sau sa ramana ca a dat a 3-a dubla?

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Nimic ciudat, mie personal mi se pare chiar foarte tare acel joc, e pentru orice varsta.Din pacate nu te pot ajuta ca nu cunosc regulile. Oricum bravo voua.

| lalabell a răspuns:

Trebuia sa iasa! regula jocului e asa: la 3 duble in timpul jocului intri la inchisoare.
daca intri la inkisoare, cand iti vine randul ai 3 posibilitati: 1.ramai acolo 3 ture. 2. dai cu zarul iar daca dai dubla platesti 20 de banca si scapi de inkisoare
3. cand vine randul platesti direct 50 la bank si dai cu zarup pentru a muta.
km asa e, deci daca mama ta a dat dubla a iesit din inkisoare daca a platit cei 20 la bank

| asdfghjk123456789 a răspuns:

Mai trebuie sa ramana o tura in inchisoare, cred