| Adutza_2591 a întrebat:

Sunt adevarate fenomenele stranii?

Răspuns Câştigător
| Asyul95 a răspuns:

Nu,sunt doar inspirate din povesti adevarate.doar ca ei pun ceva mai mult minciuna.pentru ca in unele seriale am vazut si eu, ca il arata pe diavol.Deci,sa nu intelegi sau sa inteleaga cineva cresit:Oameni buni'daca dumnezeu nu vrea sa se arata pentru ca daca l-am vedea am ramane fara vedere, deci daca nu putem sa-l vedem pe Cei de sus, de ce l-am putea vedea pe diavol? Deci poate ca au putin adevar (20%)restul(80%)minciuna! Nu ar trebui sa se uite cineva la ele pentru ca in primul rand nu sunt adevarate si daca esti de-exemplu mica adica de 5 ani pana la 12 ti frica de ele! Asa bagi friga in tine.Acuma eu nu vreau sa zic ca esti mica pentru ca nu te cunosc! Dar in concluzie nu prea cred ca sunt adevarate.Cum spuneam au un fir de adevar doar.
Oamenii (cei care fac acele episoade fantastice)vreau sa te faca sa te uiti sa vezi! fac asta doar pentru bani.Pe ei nu'i intereseaza nimica de tine, nimica de alticineva care chiar daca ar vedea asa ceva lor"nu le-ar pasa".
Asta'i spus clar!
"Au un fir de adevar"
Succes!

6 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Daca te referi la serialul de pe Discovery Channel, sunt o reproducere a unor fenomene paranormale, din spusele oamenilor care le-au trait. In general eu nu cred in asa ceva. Pace tie!

| Cezar a răspuns:

Da, fenomenile stranii, sunt inspirate din povesti reale.
Tot ceea ce vezi la televizor sun reconstituiri, adica, un film, cum sa petrecut, sa vezi cum sa petrecut atunci.

| marynwtza a răspuns:

Eu cred în astfel de fenomene multe le-am aflat de la televiyor din poveştile oamenilor dar am mai citit şi de pe acest site pe langa altele http://www.lovendal.net/wp52/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa spun, dar eu una nu cred ca sunt adevarate. Spun ca sunt inspirate din povesti adevarate si sunt reconstituite. pup

| camelia17 a răspuns:

Da sunt povestile oamenilor care au trait sa vada asemenea lucruri

| Deea4opera a răspuns:

Eu cred ca sunt adevarate, saptamana trecuta mi-a murit strabunica care statea in aceeasi curte cu minestraight face.Si de atunci, in fiecare zi cand raman singura in camera mea ma simt urmarita.La inmormantarea ei am avut oarecum o vedenie, mama imi spune ca era de la plans si de la stres...Nu stiu ce sa zicstraight face