| Adyizdroid a întrebat:

Sunt Ady salut. vreau sa incep sa fac grafiti si nu stiu cum sa incep? ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| TzaCaNeL a răspuns:

Cred ca pentru inceput iti trebuie un alfabet. Si dupa ce inveti iti trebuie un "profesor" casa faci lucruri mai profesionale.

Uite aici un alfabet: http://keusta.net/blog/images/graffiti/sketches/alphabet-graffiti.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| JahBless a răspuns:

Fa-ti sabloane.cat de multe. faci desenul dupa sablon pana il inveti pe de rost.cea mai simpla si rapida modalitate.asta daca n-ai talent la desen.ca daca ai, nu vei avea nevoie de sabloane.Bafta si spor

| D3nnYss a răspuns:

Pentru inceput iti recomand sa faci niste schite in creion pe o foaie. faci diferite desene la care incerci sa mai adaugi efecte (umbre, 3D blocks, sageti etc) dupa care poti trece pe un perete.Pentru perete iti trebuiesc tuburi de vopsea speciale ( NU folosi vopsele de masina ) si niste capsuri (capacele pentru tuburile de vopsea; ajuta sa dai linii mai groase sau mai subtiri). Iti trebuiesc si niste fonduri ca sa cumperi toate prostiile alea...eu personal as fi trecut la ziduri dar n-am destui bani pentru asta, asa ca m-am limitat la un creion si un caiet Iti urez bafta!

| xXMaryXx a răspuns:

Cumparati niste spreiuri colorate apoi gaseste un perete mai ascuns(preferabil sa nu fie in casa) si picteaza tot ceti vine in minte... daca vrei sa colorezi un spatiu mare departeaza spreiul de perete atunci ca pictezi daca vrei detalii mici aproprie spreiul de perete