| Nustiu_2606 a întrebat:

Sunt la liceu pe calasa a 10-a si am un coleg care primeste burs(cu siguranta nu de invatatura pentru. ca ii cam praf) si vreau sa stiu ce trebuie ca si eu sa primesc bursa?

Răspuns Câştigător
| marymartvd a răspuns:

Probabil e bursa sociala cea pe care o primeste colegul tau, pentru aceasta e nevoie de intocmirea unui dosar pentru mai multe informatii intreaba la secretariatul scolii.
fundita?batting eyelashes

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pesemne primeste bursa sociala ori suma cuvenita conform programului "Bani de liceu". Cauta pe internet si citeste Anexa nr.1 la HG 558/1998 si o sa vezi conditiile pentru toate bursele. De asemenea poti citi aici: http://banideliceu.edu.ro/ despre program. Numai bine!

| eugem35 a răspuns:

Primeste o bursa, ca un ajutor social pentru ca parintii lui nu castiga asa de mult si mai are si ca-ti va frati mai mci acasa.
si trebuie sa fie un venit foarte mic pe cap de membru de familie adic sunt foarte saraci.
asa ca stai in cofragul tau si nu iti bate tu capu de ce are el bursa poate el nu are ce sa manace acasa cu frati lui,
pe cand tu ai un calculator si parintii tai castiga multi bani.
te sfatuiesc sa te duci la munca in vacanta nu sa iei bursa sociala sau invata mai bine si o sa primesti bursa

| Arex a răspuns:

Poate primeste bursa pentru ca are o situatie delicata in familie

| anca174 a răspuns:

Si copii orfani primesc bursa nu doar cei care invata binehappy