| AvalohAlyn a întrebat:

Sunteti o persoana singuratica sau cu multi prieteni? Va simtiti implinit din punct de vedere al prietenilor, al comunicarii?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Prietenul adevarat este persoana care imparte cu tine singuratatea, tristetea, dar si bucuria si fericirea.
Totusi cei mai multi oameni se dovedesc vinovati de doua pacate: ura si slabiciunea: atunci cand le merge bine isi dispreţuiesc prietenii, sau cand prietenii sunt in necaz, ii parasesc. Asadar, pe acela care in amandoua imprejurarile se va arata serios, statornic, neclintit in prietenie trebuie sa-l pretuim, deoarece, astfel de oameni sunt rari si aproape divini.
Raspusul la intrebarea ta este ca in decursul vietii nu m-am bucurat decat de o prietena pe care mi-a luat-o Dumnezeu destul de tanara. In rest, oameni care au cautat sa profite de situatii si momente prielnice lor. Nu sunt singuratica, dimpotriva, dar nu accept compromisuri. Unicul meu prieten este sotul meu. Regret ca nu am castigat si prietenia copiilor mei. Viata de azi este total diferita de conceptele mele.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt o persoana singuratica insa am prieteni totusi care sunt acolo oricand. Din pacate, prietenii mei sunt virtuali, vorbesc pe messenger cu ei. In viata de zi cu zi, nu am pe nimeni cu care sa pot merge in oras, sa vorbesc fata in fata, etc. AS fi implinit daca as putea duce relatia mea cu acesti prieteni la nivel personal prin prezenta lor langa mine. Am nevoie de un prieten pe care sa il pot strange in brate, sa il simt ca e langa mine fizic.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt o persoana singuratica, cu trei prieteni (doua femei si un barbat) de foaaaarte multa vreme. Cu toate ca sunt o persoana comunicativa, vesela, nu las pe oricine sa-mi patrunda in suflet si nu ma dezvalui oricui!

| anad a răspuns:

Spre norocul meu sunt o persoana empatica ceea ce face sa am o comunicare eficienta si constructiva cu ceilalti. Am si cativa prieteni care ma "ajută fără ca verbul să fie urmat de un complement circumstanţial de timp sau de loc sau de mod."(Nicolae Steinhardt)

| Razvan a răspuns:

Putini da` buni care ma cunosc cu toate nebuniile mele si ma accepta asa cum sunthee hee
Ma simt implinita pe acest planhee hee

| fluturas a răspuns:

Sunt o persoana mai singuratica, dar am prieteni destui big grin

| carminaburana43 a răspuns:

Sunt o persoana cu f putini prieteni deoarece toti au plecat in strinatate iar cei care au ramas se confrunta cu probleme mahore ca si mine intr-o tara in care ar trebui sa scrie la frontiere la intrarea in tara''Om care intri aici lasa-ti toate sperantele in urma''Nu ma simt deloc implinita din nici un punct de vedere.De nu as crede in Dumnezeu sau de nu mi-ar fi frica de o mosrte chinuita m-as ruga zilnic sa-mi dea Dumnezeu o mosrte subita urgenta.

| shadovv a răspuns:

"am putini prieteni, dar ii am de-o viata"

| L a răspuns:

Am 3 prieteni adevarati, restul ii pot numi amici.Sunt pe principiul putini dar buni.`

| Mina a răspuns:

Nu sunt singuratica, sunt o fire sociabila. Am multe cunostinte si cativa prieteni. Da, ma simt implinita, deoarece prietenii mei sunt oameni de nota 20, care ma iubesc, ma asculta, sunt alaturi de mine oricand! Nu i-as schimba pentru nimeni si nimic, nu am nevoie de alti prieteni, pentru ca prietenii mei sunt pentru toata viata. Ii iubesc. happy

| Alisa a răspuns:

Am multi prieteni, dar doar 4 in care pot sa am toata increderea si care stiu ca nu ma vor dezamagi niciodata. Ma simt implinita si sunt o norocoasa ca ii am. Nu as fi putut trece peste unele momente daca ei nu ar fi fost alaturi de mine.
Numai bine!

| Dianna_8523 a răspuns:

Din acest punct de vedere, in general sunt foarte extrovertita, si ma imprietenesc foarte repede de asta am si destul de multi prieteni, insa doar cativa dintre ei ( 5-6 ) sunt cu adevarat prieteni, cu ceilalti ma inteleg foarte bine si atathee hee Da, sunt fericita din acest punct de vedere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am o multitudine de prieteni dar nici singur nu ma consider.
Ma simt bine in compania prietenilor dar uneori am nevoie sa fiu singur...sa meditez laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar 3 persoane ma cunosc pe mine cu adevarat asa cum sunt eu.Trei prieteni(un baiat si doua fete) care din nefericire comunicam doar"virtual"insa decat sa nu ai pe nimeni e bine si asa.Doar ei ma cunosc la adevarata mea valoaretongue Si da, sunt multumita, decat multi prieteni care sa nu te poata intelege, mai bine putini, dar adevarati si de increderehappy

| Arfina a răspuns:

Am MULTI foarte MULTI prieteni love struck si da, ma simt implinita din ancest punct de vedere ( si al comunicarii, normal) love struck :*