| Floreenofficial a întrebat:

Tocmai am comandat un CD de pe eMAG si scria ca ajunge maine dupa 9.Cum il preiau? Ma duc la posta, sau vine postasul acasa la mine? Sau inainte sa ma duc la posta gasesc in casuta de la posta pe care o are fiecare bloc o foita si ma duc cu aceea la posta? Mai am nevoie si de buletin?
Daca totul se termina cu bine voi mai comanda de pe eMAG.

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Daca comanda ta a fost procesata si ti s-a spus de la eMAG ca il trimit prin posta atunci ar trebui sa primesti in cutia postala un aviz prin care sa te anunte ca il poti ridica de la oficiul postal. In locul tau nu m-asi baza ca vei gasi avizul in cutie pentru ca posta romana cam trage chiulul, asa ca daca te-au anuntat ca vine dupa 9 mergi la posta cu buletinul si intreaba de colet. Cei de la eMAG au lucruri foarte bune; din partea mea au un plus.

6 răspunsuri:
| Floreenofficial explică:

Am selectat ramburs.

| ThePoet a răspuns:

Pai probabil ti-au dat de ales. Eu am comandat de pe eMAG prin curierat rapid si a doua zi mi-a venit coletul acasa si numa` am semnat pentru el. Depinde ce-ai ales ca poti alege sa ti-l trimita la posta si e mai ieftin sau sa ti-l trimita cu curieratul si e mai repede livrat.

| rebelmonk a răspuns:

Depinde cum ai comandat daca ai comandat daca ai selectat ramburs iti va veni la usa iti v-a trebui buletinul si banii

| mikynelu a răspuns:

Ti-ai dat datele..nr de tel-etc.o sa te sune curierul

| Anonim444 a răspuns:

Pai iti va da ei elefon nu teau contactat pana acum? pe mine da deoarece si eu am comandat incearca la posta pentru ca de acolo l-am luat si eu sau vin ei la tine! daca le dai adresa

| eug a răspuns:

Daca ai selectat ramburs inseamna ca platesti la curier cand vine sa-ti aduca coletul. dar "curierul" nu e posta romana, este fan curier sau altii... deci nu inteleg de ce ai dat funda unui raspuns care nu e corect, fara suparare pentru amilik, sincer! nici emagul si nici altii onlineri nu lucreaza cu posta romana si nu ai ce cauta la posta cu buletinul, ci astepti acasa bine merci!

Întrebări recente