| IIIshaneIII a întrebat:

Bai deci am dat o comanda la eMAG si scria ca ajunge maine,si am primit mesaj ca o livreaza azi,chestia e ca ajung acasa pe la ora 20, mai vine maine curierul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bai, de ce nu suni curierul care ti-a trimis mesajul?
Intra in mesaj si apasa butonul VERDE (de apel). tongue

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te sune curierul inainte de livrare si stabilesti cu el atunci sa vina a doua zi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curierul te sună la numărul de telefon la care l-ai indicat pe comandă. Dacă nu poți fi acasă la orele când vine curierul, care sunt cam 9-17, va trebui să mergi să îl ridice de la sediul firmei de curierat din orașul tău.

| IIIshaneIII explică (pentru sadrian46):

Problema e ca e un tv si nu am cum sa il pun pe autobuz pana acasa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Băi tu esti de vina daca stii ca i ti vine televizorul stai naiba acasa, îi pui pe ăia pe drumuri, neseriosule, ăia vin cand pot ei nu este in interesul lor sa ti l aducă, este interesul tau sa faci tot posibilul sa fi acasa la ora la care spun ei ca vin, curierul nu stă după fundul tau, deci schimba ti programul si stai acasa, sau te vei duce la poștă si il vei lua cu taxiu acasa poate il si spargi pana acasa ca nu vei sti sa il transporti cu grijă.

| IIIshaneIII explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu stiu daca ai citit cu atentie, cand am dat comanda scria pe eMAG livrare miercuri, si am fost sigur ca nu vine, oricum am rezolvat am sunat curierul si i-am explicat situatia

| antoniaidk a răspuns:

Da

| Ady117 a răspuns (pentru antoniaidk):

De ce răspunzi dacă nu știi?

| AnaQ a răspuns:

Buna. E simplu suni curierul și îi spui că nu ești acasă, ii dai adresa unde ești și el poate veni fara nici un fel de problema.