| RoseTear a întrebat:

Tocmai am inceput un joc de pe net cu free-runing si parkour si as vrea sa merg la niste cursuri de genul asta insa nu gasesc pe net nicaieri. Daca puteti sa imi da-ti o adresa pe care sa intru s-au stiti vreun club spuneti-mi si mie va rog!

5 răspunsuri:
| claudiua a răspuns:

Din pacate nu cred ca exista cursuri de acest gen. Iti recomand sa cauti un grup mai experimentat si sa inveti de la ei. Eu te-as sfatui ca prima data sa faci niste exercitii de gimnastica pentru ca la unele scheme iti trebuie, si iti recomand sa iti faci si o conditie fizica buna ( daca nu ai). Succes!
P. S Da-mi id-ul tau pe privat pentru. ca si eu sunt pasionat de acest sport.

| shadowbody a răspuns:

Eu fac parkour /faceam dar m-am reapucat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta baietii prin parcuri si blocuri nelocuite.Se aduna prin Parcul Carol şi la Palatul Copiilor. Ca sfat ...nu te apuca de lucruri grele daca ai pana in 15 ani si poarta protectie at all times (spate, glezne ), pentru ca sa nu iti para rau mai incolo! Si incearca sa exagerezi doar putin(sau deloc) pentru ca sa iti impresionezi pritenii.Stiu ca e greu dar incearca sa play safe pana te prinzi si devii agil in miscarile specificecum ar fi roll sau lazzy
monkeys. a Si multe facute in casa, garaj, subsol pe saltea.Salteaua te va scapa de multe griji legate de sanatate! Been there!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu faceam parkour aveam echipa, dar toti s-au lasat. Acum m-am apucat din nou dar nu am cu cine sa ma antrenez big grin da-mi id tau poate mai chem pe cineva si facem toti

| ElecktroBoy a răspuns:

Salut, cursuri in Romania nu sunt...in alte tari sunt si costa big grin
Cred ca vrei sa spui de Workshopuri, depinde unde stai... daca stai in Bucuresti vei gasi 100% cu cine sa te antrenezi, mai avansati sau mai incepatori daca te primesc sa te antrenezi cu ei nu mai astepta... apoi daca esti din Bucuresti du-te la Workshopuri, faci schimb de experienta cu toti din oras si se pune accent pe pregatirea fizica.
Daca nu cunosti pe nimeni da-mi un PM...

Daca mai ai nelamuriri da-mi un PM