| Lory89 a întrebat:

TPU daca in episodul 138 din Naruto Shippuden Itachi a murit, atunci in episodul 325 de ce traieste? Ce am pierdut? Imi puteti spune? Funda:X

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Kabuto s-a transformat acum intr-un sarpe, avand celulele lui Orochimaru in el.Si s-a aliat cu Tobi, tipul mascat, si au pornit amandoi al patrulea razboi ninja.Cum nu aveau o armata,Kabuto a folosit Edo Tensei,o tehnica de inviere, creata de al doilea Hokage, pentru a-i reinvia pe toti cei care au murit, absolut toti, din partea fiecarui sat.Si Kabuto ii controleaza pe cei inviati, pe unii ii mai lasa si sa-si faca de cap. Si printre cei inviati a fost si Itachi, dar s-a intalnit doar cu Naruto. Sper ca te-am ajutat, si daca mai ai nelamuriri, intreaba-ma.

| Lory89 explică (pentru vlady434):

Multumesc :X! Imi mai poti spune te rog frumos in ce episod se intalneste Itachi cu Naruto?

| vlady434 a răspuns (pentru Lory89):

298 si 299. Si e si Nagato cu Itachi, am omis sa-ti spun.

| Lory89 explică (pentru vlady434):

Mersi :*

4 răspunsuri:
| Eualex667 a răspuns:

A fost inviat prin prin edo tensei(un fel de inviere impura) fiind controlat de Kabuto dar datorita puterilor sale oculare Itachi reuseste sa scape din acest control.