| anonim_4396 a întrebat:

TPU HELP URGENT! am nevoie de ajutorul vostru cat mai repede.Deci sa va explic : trebuie sa scriu o poveste destul de lunga despre un baiat si o fata.Baiatul este cel mai popular din scoala, genul de baiat macho care a fost si s-a culcat cu aproape toate fetele, iar fata este o fata normala, simpla, draguta, care nu prea are succes la baieti desi arata bine.Intro zi baiatul si cel mai bun prieten al lui au facut un pariu in care ziceau "pariu ca o pot cucerii pe fata aia si o pot baga in patul meu " si prietenul lui zicea pariu ca nu pentru ca ea nu e genul de fata si nu o sa se lase fraierita si pana la urma au facut pariul si EL a inceput sa umble dupa ea si EA era indragostita de el, dar ii s-a parut dubios ca el s-a uitat tocmai la ea si de aia nu sa lasat usor chiar daca el ii ducea trandafiri si o invita in oras si pana la urma ea i-a spus ce gandeste : adica ca, crede ca el isi bate joc de ea. pana aici am scris si mai departe am nevoie de ajutorul vostru.Continuarea trebuie sa fie despre cum el inca incearca sa o cucereasca si ea se lasa greu, dar intr-un final o face sa creada ca s-a schimbat si se culca cu ea si dupa aia afla de la baiatul cu care a facut pariul ca totul a fost doar o farsa, un pariu, ca si-a batut joc de ea si se despart si el realizeaza ca s-a indragostit cu adevarat de ea si ii pare rau de ce a facut si iar incepe sa umble dupa ea si ea nu vrea sa il ierte. Daca m-ati putea ajuta pana aici vas fi recunoscatoare pe viata pentru ca mai departe o sa continui eu. Puteti folosi si dialog intre cei doi si ce va mai trece prin cap.Multumesc mult happy

4 răspunsuri:
| Tokha a răspuns:

Păi.ai și făcut-o,pe lângă tot ce se întâmplă mai adaugă și niște detalii,niște epitete (adjective) alte personaje,gen mai adaugă că nu știu cine i-a despărțit și îndepărtat unul de celălalt.Cel mai bine ai începe povestea cu enunțul "Toamna,aducând un nou an școlar,aduce în aceeași facultate/liceu pe o fată timidă,inocentă și anonimă și un băiat cunoscut de tot orașul și foarte popular în aceeași clasă/camere din campus una lângă cealaltă." Apoi continui povestea așa cum ai scris-o și aici happy. Sper că te-am ajutat, o seară frumoasă, și un martie frumos și înflorit! happy

| moko a răspuns:

Scrii despre un baiat care avea mai multe prietene si le tot ducea cu zaharelul, pana au descoperit, apoi au incercat sa se razbune pe el, uita-te la John Tucker Must Die ca o sa-ti vina inspiratia...

| YoDeea14 a răspuns:

Lol Deea_Maria_1989

| Deea_Maria_1989 a răspuns:

Stii ca ce zici tu aici este exact povestea din pariu cu viata, dintre ioana si andrei, cand andrei face pariu cu cristi...de ce nu incerci sa o copiezi, dar...totusi sa para originala.mai vezi cam primele 2 sau 3 episoade din pariu cu viata si inspira-tesmug