| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Salut happy
Am avut si eu un test si nu am raspuns la o intrebare corecta, am cautat intrebarea insa nu i-am gasit raspunsul happy
Intrebarea :
"Studiind harta fizica a Ameriicii de Nord, distingeti factorii de modelare a reliefului"
Dau funda + vot happy

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Temă? big grin
Dacă nu e temă, după test, îți poți întreba chiar profesorul de specialitate! Îi spui că ești confuză în privința răspunsului corect.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cutremurele, s-au rupt falii vezi peninsula Florida

| Mirellusha a răspuns:

Păi nu te poți și tu uita acolo la hartă, ca să spui că de exemplu, cutremurele, ploile puternice... Ceva care să ajute la modificarea formei reliefului...
Ce clasă ești?

Răspuns utilizator avertizat
| Mirellusha a răspuns (pentru JessyF):

Mda,eu un a am învățat asta la geografie în a 5-a(acum sunt a 6-a)Se vede că la noi în Republica Moldova e mai complicat...ne tocește mintea cu tot felul de chestii.
Succes la rezolvarea exercițiilor și „problemelor"!:*