| Sedativ a întrebat:

Am mai pus odata intrebarea asta si nu mi s-a raspuns, am nevoie de 90 de probleme de fizica urgent, ele trebuie sa fie de clasa a 7-a.
Am cautat peste tot dar nu am gasit nicaieri ceea ce caut, va rog din suflet!

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Au apărut foarte multe cărți cu probleme de fizică, unele unde este scris răspunsul, altele cu rezolvări parțiale și altele cu toată rezolvarea. Trebuie să mergi la o bibliotecă publică bună!

| ParanoidKidu a răspuns:

Buna! Acum te-ai trezit si tu la sfârsit? Cauta si tu pe didactic.ro la rubrica din stanga: "materiale", materia fizica, alegi cls a saptea sectiunea teste si selectezi problemele dorite si unele au si rezolvari.Mult succes!

| ParanoidKidu a răspuns:

Buna! Acum te-ai trezit si tu la sfârsit? Cauta si tu pe didactic.ro la rubrica din stanga: "materiale",materia fizica, alegi cls a saptea sectiunea teste si selectezi problemele dorite si unele au si rezolvari, dar putine.Mult succes!

| Gandhi a răspuns:

Si ce vrei? sa ti le cautam noi?

| DorelXD a răspuns:

Pai, eu zic sa incerci la biblioteca. Sigur gasesti o culegere de fizica.

| Sedativ explică:

La ce biblioteca sa ma duc? Ca nu prea am cand si n-am mai fost niciodata si nu cunosc, imi trebuie pana marti aceste problemee...integral cu text si rezolvare fiecare

| Fishy a răspuns:

Ai incercat la o biblioteca/librarie sa ceri culegeri de fizica?