| robert_6335 a întrebat:

Traduceti-mi si mie asta va rog care stie franceza ca nu traduce bine pe google translate : remplace les verbes a l'imparfait par des verbes au conditionnel présent

Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

Inlocuieste verbele la imperfect cu verbele la conditional prezent happy

6 răspunsuri:
| Locaa a răspuns:

Inlocuieste verbele la imperfect cu verbe la conditional prezent

| moonY a răspuns:

daca nici cerinta exercitiului n-o-ntelegi.

| darkmihai a răspuns:

Inlocuiti verbele la (cred) imperfect cu verbele la (nu mai stiu)

| SangJin a răspuns:

Ar veni :,, Inlocuieste verbele aflate la imperfect cu verbele aflate la conditional prezent".
Bafta.

| taniushka a răspuns:

Inlocuieste verbele de la imperfect (cum sunt in text) la conditional prezent

| Maxxie a răspuns:

Nlocui verbele în imperfect de verbele în prezent condiţionată Inlocuiti verbele din prezent la imperfect!