| maryelena a întrebat:

Un baiat poate sa minta o fata ca el are prietena, numai sa scape de ea? Eu am un amic care nu prea imi da asa multa atentie, dar in schimb mie imi placea de mult de el, si in ultima vreme am devenit chiar stresanta, pe mess il bag tot timpul in seama, pe tel ii trimit mesaje, il sun tot timpul sa vad ce mai face... dar pe degeaba. Si ultima oara cand am vorbit cu el la tel... l-am intrebat cu tupeu daca are prietena si mi-a zis ca are. Dar eu am stat si m-am gandit ca poate m-a mintit ca, sa scape de mine si sa nu-l mai stresez, ca totusi daca era sa aiba prietena imi zicea sa nu-l mai sun sau zicea ca isi schimba nr de tel, nu? dar el atat mi-a zis pe scurt ca are prietena. Credeti ca a zis si el asa doar sa scape de mine?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

S-ar putea sa fi zis asta daca nu-i palce de tine, cine stie straight face

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa cum fetele au voie să-şi frece cucu' de băieţi iubitori şi să se simtă ele cu orgoliul gâdilat că au un prost la picioarele lor, aşa şi el are voie să facă asta şi foarte bine face.
Oricum, ce naiba, nu te prinzi?
Nu te place, nu te vrea, i se rupe de o eventuală relaţie cu tine.
E irelevant dacă are prietenă sau nu, dacă nu te vrea, atunci nu te vrea şi gata! Ce-o fi aşa de greu de înţeles?!

| sinblade27 a răspuns:

Daca stresezi baiatul normal... nici un om nu vrea sa fie asfixiat de prea multa atentie deci da poate sa te si mita ca are prietena dar poate chiar sa aiba una... ai facut o mica obsesie treci peste daca nu te-a acceptat pana acum nici nu o sa o faca

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Bietilor nu le plac fetele disperate. Daca vrei sa fii iubita cuiva, nu doar o persoana cu care se distreaza pentru o vreme trebuie sa ai si tu orgoliul tau: sa-l lasi pe el sa intre in vorba sau sa te sune. Trebuie sa vada ca nu esti o persoana care e asa usor de castigat. In incercarea ta de a avea o relatie, rolurile au fost inversate destul de fortat, asa ca eu zic sa nu-l mai bagi in seama si sa nu ii mai dai atentie, doar trebuie sa-i arati ca ai demnitate si un caracter puternic.

| greensecret a răspuns:

Baietii sunt capabili de orice laughing.
E posibil sa te fi mintit, normal ca a vrut sa scape de tine, dupa ce l-ai sufocat cu mesajele.
Daca te placea, iti spunea sigur, si iti dadea mai multa atentie.
Chill, sunt multi baieti pe lumea asta, sigur nu el era "alesul"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si asta sa fie momentul in care tu renunti? noooohhh! da-i 'nainte cu tupeu. pai ce crede el? ca scapa cu una cu doua?

| Pufuliky a răspuns:

Poate fi si asta un motiv sa minta ca sa nu il mai stresezi...asa am facut si eu cu un baiat care ma suna mereu si p mess ma baga mereu in seama m-a intrebat o data daca am prieten si l-am mintit ca da...cu gandul ca poate sa ao sa ma lase in pace
Poate ti-a zis ca are prietena crezand ca il lasi in pace si nu ti-a zis ca sa nu il mai suni sau ca isi schimba numarul de telefon pentru ca nu vroia sa te faca pe tine sa te superi pe el... poate fi un motiv