| pabloiuly3 a întrebat:

Unde pot gasi persoane ce au nevoie de un website?

Am incercat deja site-uri de freelance, precum freelancer.com, upwork.com si alte minuni, am profil completat, verificat, cu portofoliu certificat, etc. dar totusi nu am fost contactat de nimeni (am aplicat la peste 20 de proiecte).

Nu inteleg. Pe langa asta dau si cel mai mic pret sau pe acolo.

*Funda si ce mai vreti, thanks

4 răspunsuri:
| MrWZJ a răspuns:

Salut,
In primul rand, vreau sa te intreb daca ai vreun portofoliu deja?
Adica site-uri facute gratuit de tine, pentru tine (ca aparent nu ai clienti) sau pentru prieteni?
Daca nu ai, fa cumva sa-ti faci unul cat mai repede posibil.

In al doilea, rand...
*mama, ma simt ca in liceu cand scriam eseu argumentativ*

In al doilea rand, daca as fi in locul tau, m-as informa putin, in felul urmator. Intra pe Google si cauta "numele unei afaceri mici pe care o stii din zona unde locuiesti". Vezi daca au site, daca nu, in urmatoarea dimineata du-te la firma respectiva si ofera-le serviciile tale, prezentandu-le portofoliul tau. Daca au deja un site, vezi daca poti sa-l faci mai bun. Fa-l si prezinta-l administratorilor firmei respective.

Vezi unde merg cu asta?
In caz ca nu accepta, cauta urmatoarea afacere mica din zona, si tot asa.

Asa iti incepi afacerea. Pare greu sa incepi in domeniul asta, deja sunt o multime care fac treaba asta si, probabil, mai bine decat tine. Momentan.

Dar poti fii mai destept decat cei destepti!;)

In timp ce faci toate acestea, documenteaza-ti "calatoria" aceasta pe YouTube, sau Facebook (blog style, adica scrii cateva paragrafe intr-o postare FB + atasezi o poza...BOOM, virala!).

Apoi dupa trecerea timpului, fa ghid-uri pe YouTube, ofera mai multe prin "consultari" via Skype, de exemplu, contra-cost, desigur.
Iar de aici poti sa te extinzi tot mai departe si in alte domenii.

Eu ii zic antreprenoriat! Incearca, nu se stie niciodata!

Daca ai intrebari, nu ezita sa lasi un comentariu!

O seara buna!
Paul

________________________
Pagina mea de YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCEXCL4y9MfbEFDpMHwe3HNA

| pabloiuly3 explică (pentru MrWZJ):

Am un fel de portofolio. Pe http://www.pabloiuly.tk am cateva demo-uri la niste website-uri oarecum terminate. E bun, oare?

| MrWZJ a răspuns (pentru pabloiuly3):

M-am uitat, dar ori n-am inteles eu, ori mai ai de lucrat.

| pabloiuly3 explică (pentru MrWZJ):

Adica?