| GeorgianaBurceana a întrebat:

[Urgent, please! Fundita]Heei, salutare.Mai pe foarte scurt, eu am 157 cm si 62 de kg, si as vrea sa dau jos pana incepe scoala cam cel putin 10- kg.Mai sunt 47 de zile pana atunci.Am citit pe net ca de la dieta cu supa de varza poti slabi intre 5-7 kg pe saptamana, cum mai sunt 6 saptamani si 5 zile, daca m-as tine de dieta, plus ca as merge cu bicicleta cam o ora jumate zilnic si 60-70 de abdomene, credeti ca ar da rezultate? A mai incercat-o cineva? Pareri? Multumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| Alekzandra a răspuns:

Nu incerca asa ceva la varsta ta.Eu am 1.85 si 71 sau 72 de kg.Eu pe la 17 ani am inceput o dieta cu supa de varza pentru ca ma mutasem din tara si ma angajasem ca model iar dupa vreo 5 zile era sa lesin pe strada.E foarte greu sa tii dieta cu supa de varza, mai ales la varsta ta.Eu acum ca sa nu ma ingras nu mananc cu minim 3 ore inainte de culcare,nu combin niciodata carnea cu cartofii,am renuntat la bauturile cu mult zahar.Cel mai important e sa faci sport, alearga, fa abdomene si vei vedea rezultate.

| CristinasiVlad a răspuns:

Nu sa stii ca nu am incercat...dar si eu vreau sa slabesc pana vine scola...eu am 1, 67si tot 62 kg si am 13 ani dar voi incerca

Întrebări recente