| GeorgianaBurceana a întrebat:

[Fundita]Heei, salutare.Mai pe foarte scurt, eu am 158 cm si 62 de kg, si as vrea sa dau jos pana pe incepe scoala cam cel putin 10 kg.Mai sunt 47 de zile pana atunci.Am citit pe net ca de la dieta cu supa de varza poti slabi intre 5-7 kg pe saptamana, cum mai sunt 6 saptamani si 5 zile, daca m-as tine de dieta, credeti ca ar da rezultate? A mai incercat-o cineva? Pareri?big grin Merci frumos.

3 răspunsuri:
| Luy a răspuns:

Eu zic sa lasi dietele ca pe urma iti faci probleme cu stomacul sau alte chestii. Poti sa te duci dimineata sau seara in parc sa iti inchiriezi o bicicleta daca nu ai una personala, sa te plimbi cu rolele sau pur si simplu sa alergi sau sa te plimbi.O sa slabesti mult mai repede si o sa te simti si mai bine.Mananca regulat si nu mult!
Ps:In parc la palatul copiilor au tot felul de aparate si sunt sigura ca te-ar incanta sa le incerci si tu.Nu vreau fundita!happy

| MoonMuse a răspuns:

Buna Melania happy

E normal sa doresti sa arati cat mai bine, dar nu transforma dorinta ta de a slabi intr-o obsesie. Nu te-as sfatui sa tii o dieta numai cu supa de varza deoarece corpul tau are nevoie si de alte vitamine pe care varza nu le contine. Renunta de tot la dulciuri, bauturi carbogazoase si fast-food, asigura-te ca organismul tau isi primeste necesarul de vitamine si incearca sa faci cat mai multe exercitii fizice. Rezultatul dietelor nu se observa din prima zi, dar cu putina rabdare si perseverenta vei avea corpul pe care ti-l doresti. Succes!

| Noname_4934 a răspuns:

Buna!
Dieta nu e sanatoasa, iar gustul supei este oribil.Eu cand m-am apucat de ea am tinut-o doar doua zile si m-am chinuit sa nu vars :).Mai bine mananca numai legume si fructe.Ar fi bine sa iti calculezi si imc -ul si sa vezi cate calorii poti consuma pe zi. Daca vrei sa vezi cate calorii are un aliment poti afla aici http://calorii.slabute.ro/.Si bineinteles nu uita de sport si apa.
Sper ca te-am ajutat :)