| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Vreau sa invat portugheza si nu gasesc materiale bune. Va rog dati-mi siteuri, si vreau cel mai mult pdfuri in romana daca se poate sau carti de incepatori. Dau funda :*

2 răspunsuri:
| cupydo0n a răspuns:

Aici ai o introducere in limba portugheza, adica cateva cuvinte pentru inceput : http://www.internetpolyglot.com/romanian/lessons-pt-ro
Este foarte bun pentru ca arata imagini si cuvintele ti le pronunta iar tu doar trebuie sa repeti.

Daca vrei sa o inveti bine ai nevoie de un profesor, de pe internet nu o poti invata toata.

Bafta.