| anonim_4396 a întrebat:

V-ar placea sa locuiti intr-unul din orasele urmatoare:New York, Seattle, San Francisco sau Dallas? Daca da in care din ele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfuai...mai si intrebi laughing

san francisco...toata ziua as fi pe plaja, pe Baker Beach, langa Pacific love struck si-ti zic, nu ma las, nu mor eu fara sa ajung acolo intr-o zi laughing macar sa vad orasul

si Dallas...sa-i aud pe aia din Texas cu accentu' lor laughing (ei pronunta "dawg" in loc de "dog" rolling on the floor

seattle...nu stiu prea multe despre el, dar e frumos, oricum, doar e in Washington

de New York, ce sa mai zic...cine nu viseaza la o casa in Upper Manhattan love struck si ar fi atatea de vazut...

din Europa, as alege Amsterdam... cel mai liber si cel mai crazy oras happy

16 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai... n-am fost in niciunul dintre ele. De unde sa stiu daca mi-ar placea?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Draga ''ardnaxur''daca nu stii de ce ai mai raspuns?

| Arthur a răspuns:

Nope!

big grin

in Helsinky ar fi grozav tongue

| Silvia a răspuns:

Dar nu ar fi mai frumos daca as avea cate o casa in fiecare?thinkinglaughing big grin

cami
| cami a răspuns:

Mie mi-ar placea sa locuiesc in Wisconsinbatting eyelashes.

| ViVi a răspuns:

New York love struck

| thegreatgatsby a răspuns:

New york sau san f :X:X:

| ing. a răspuns:

As vrea in Los Angelesday dreaming
Alta varianta ar mai fi New Yorkday dreaming

| Ecaterina a răspuns:

New York-in raiul shopping'ului si unde viata de noapte e la ea acasa.

| jo a răspuns:

De ce, ai vreo oferta concreta? happy
In NY si in LA am fost si mi-au placut cel mai mult din tot ce am vazut in SUA. Sunt foarte diferite unul de celalalt. NY este agitat, intens si snob, dar de o frumusete uluitoare. Este o capodopera de arhitectura (cel putin Manhattanul, ca atat am vazut). Si este, paradoxal, destul de european ca atmosfera - lumea merge cu transportul in comun, se imbraca foarte elegant, etc. LA este foarte relaxat. Lumea e calma, imbracata lejer si obsedata de sanatate si mancare naturala (acolo am mancat cel mai bine). Daca n-ai masina, insa, nu poti merge nicaieri. Cred ca as alege LA, ca e vremea mai buna si are un aer de oras mediteraneean.
De restul nu stiu decat ce am vazut in filme, dar in Dallas o sa merg peste trei saptamani. Sunt sigura ca nu voi fi prea dezamagita. happy

| Helvete a răspuns:

New York, Seattle, Los Angeles si San Francisco, dar nu chiar sa locuiesc, ci sa petrec o perioada de timp acolo(o saptamana, doua...) love struck

| msgirl a răspuns:

New york sau san francisco dar eu as vrea in los angeles big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu! Eu vreau in Caraibe...sunt mai romanticwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si Los Angeles scuze am uitat de el deci mai pun inca o data intreabarea:''V-ar placea sa locuiti intr-unul din urmatoarele orase:New York, Los Angeles, Seattle, San Francisco sau Dallas? Daca da in care dintre ele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@quintul, zici tu ca Roma e un oras mic?
Cu 7 milioane de locuitori?

| quintul a răspuns:

Mi-ar placea mai mult intr-un oras din europa, mai mic, dar foarte aranjat, gen roma, paris, londrabatting eyelashes