| cucaracia a întrebat:

V-ati dori sa nu mai traiti in romania? de ce? in ce tare ati vrea sa fiti? de ce?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu tot aici vreau sa raman.Romania este tara in care m-am nascut, aici am invatat limba romana si tot aici am cunoscut multe persoane la care tin.big grin In alte tari imi doresc sa ajung, sa le vizitez si sa ma intorc inapoi in Romania.happyCu toate ca are mici defecte eu ma multumesc cu ce am.happy

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu prefer sa raman in Romania, aici au trait parintii si bunicii mei, aici traiesc copii mei, eu de ce sa plec?

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu locuiesc in tar, si momentan mi-am facut viata aici, am totul pana si familia. laughing. Eu niciodata nu mi-am dorit sa `plec din tara, dar cu ocazia uni concediu am rasmas pe alte meleaguri si ma bucur nespus de alegerea facuta.

| dulshe a răspuns:

Imi place romania! Nimeni nu imi va schimba opinia. Sunt un caz fericit in care dupa 2 ani si ceva de strainatate, ma pot bucura de reintoarcerea in tara in care mam nascut, romania! Nici mie nu imi placea romania pana nu am plecat in strainatate, nu am crezut pe nimeni cand imi zicea ca in strainatate viata e grea, si nimeni nu crede pana ce incearca pe propia lui piele. Nu credeam ca daca ma despart de romania imi va fi asa de dor de colegi, de prieteni, de rude, de vecini, de casa mea. Intr-un cuvant de toti.

| kuka a răspuns:

Vreau sa fiu un nomad sa calatoresc in toata lumea...nu ca nu-mi place romania, e foarte frumoasa, dar si restul lumii are o gramada de chestii cu care sa-ti clatesti ochii happy

| andreea_8479 a răspuns:

Mei.parerea mea este k avem o tara fff frumoasa... daca ar fi populata de americani de ex...ar fi fost altceva...ar fi aratat mult mai bine
problema suntem noi aici...suntem egoisti, invidiosi sh multe altele.nu stim sa apreciem ceea ce avem sh sa punem in valoare
eu nu mi as dori sa traiesc in alta parte.ma multumesc cu ceea ce am...sh sunt recunoscatoare celor care m au ajutat sa ajung aici.asta e ...cu bune sh rele supravietuimwinking
poate daca in viitor voi intra la o facultate buna, un job bun care imi va permite sa vizitez lumealove struck.ar fi ff frum... dar tot aici m as intoarcewinking

| LoveForShania a răspuns:

Eu mi-as dori sa nu mai fiu in Romania... dar asta e...fiecare tara are mandria ei.pentru ca in Romania se intampla multe lucruri nelegiute...si ar mai trebui inca 10000 de legi.as vrea sa stau in SUA DE NORD-adica in America...pentru ca acolo e civilizatie la maxim, presedintele e super...sunt si multe legi pentru animale, in America sunt cei mai mari:cantareti, oameni de stiinta, cercetatori...sunt cele mai mari filme tot acolo. dar ma bucur pe o parte ca traiesc in Romania.pentru ca in Romania nu se intampla lucruri cum se intampla in America-adica nu sunt furtuni, tornade.si pentru ca stau in Brasov nu sunt nici inundatii aici. e super pe o parte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi doresc sa traiesc in romania pentru ca aici ma simt eu liber aici m-am nascut, dpdv politic as fugi si in kenya numai sa scap de presedintele care finanteaza campanii electorale ale ficei sale din cascavalul public, de plecat as pleca in zonele mai reci siberia, canada... tu unde ai pleca? sau vrei idei... uite aici congo -bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in alta tara... oricum de Romanica noastra imi este dor, sau, poate doar de familie si prietenihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, niciodata. de ce? Din cauza de frumusete, de mancare, de energii, de fete etc

| sweetangeloana a răspuns:

Nu as putea trai intr o alta tara decat aici ...am stat in ungaria aproape 2 luni .nu pot sa va spun cat imi doream sa ajung acasa .am plecat in Ungaria cu masina .si la intors cu masina ...Cand am intrat in Nadlac.am zis ca nu e adevarat .visez pur si simplu ...Nu pot sa va spun ce am simtit cand am intrat in Bucuresti. ii spuneam verisoarei mele. daca nu ar parea chiar asa de penibil m as intinde pe jos pe asfalt si m as tavali pana as adormi... wow ...Nu as putea trai in alta tara sau in alt oras ...Ciudat dar asta e ...asa cum e ea.
Parerea Mea.