| YumiSukinanda a întrebat:

crying Va rog ajutati-ma crying Uita-ti, maINE DE revelion, as vrea sa dorm la o fata, si mi-e frica sa ii intreb pe parintii mei pentru ca s-ar putea sa zica : NU! de ce sa mergi acolo? tu nu ai 19 de ani sa mergi de acasa de revelion! tu stai cu noi, cu familia! Va rog ajutati-ma habar n-am cum sa le zic parintii fetei respective cred ca o lasa, si putem sta al ea in camera ei, o camera MARE! SI doar n-o sa ma plic... acasa! va rog ajtuati-maa... URGENT

Răspuns Câştigător
| lifeisperfekt a răspuns:

Vorbeste cu ei si roaga-i frumos sa te lase. Spune-le ca totul va fi OK, ca ii vei suna ca sa fie siguri ca esti bine, in caz ca ai teme le-ai putea spune ca o sa faceti niste teme( desi ma indoiesc ca ai face teme de anul nouhee hee ) oricum ai putea sa le spui. Spune-le ca este singura prietena a ta si ac tii la ea si vrei sa fiti impreuna, spune-le ca asa se comporta orice 2 fete care sunt prietne.Ruago pe mama fetei respective sa o sune pe mama ta si sa vorbeasca cu ea: sa ii spuna ca va fi totul bine, ca poate avea incredere si sa va lase si pe voi sa va distrati putinwinking.Ai putea sa le faci un mic cadou inante sa ii rogi sa te lase( ai putea sa le faci clatite,sau sa inveti sa le faci o prajiturica... ceva..., sau ai putrea sa ii ajuti al ceva inainte sa ii rogi:la curatenie, la bucatarie, sau sa vizionati un film frumos impreuna si saii rogi intre timp. Vorbeste calm si spune-le ca ar fi cel mai frumos cadou pe care ti l-ar putea face de revelion happy. Sper ca te-am ajutat si iti urez mult, mult succes!

15 răspunsuri:
| laryssaxd1 a răspuns:

Asa eram si eu cu mama la inceput.
Parca imi era "frica" sa o intreb ceva pentru ca stiam ca raspunsul ei este "Nu!"..pana intr-o zi cand mi-am facut curaj si am intrebat-o si a spus "Da!" laughing
De atunci o intreb orice si culmea raspunsurile ei sunt "Da!" laughing.
Deci mergi la ai tai si intreba-iwinking.
Dar frumos din partea ta ar fi sa iti petreci Revelionul cu familia. big grin

| AnyAda a răspuns:

Cand ii prinzi intr-o dispozitie buna, spune-le, pentru ca nu ai nimic de pierdut. Roaga-i frumos, spune-le ca iti doresti asta foarte mult si, daca nu au incredere, lasa-i sa vorbeasca cu parintii prietenei tale, ca sa se asigure ca nu ii minti. Multa bafta!:*

| raisa1993maria a răspuns:

Buna, eu zic ca cel mai ok ar fi ca tu sa vorbesti cu fata respectiva si sa o rogi sa o sune mama ei pe mama ta si sa o convinga ca totul va fi ok.

| BMTHMada a răspuns:

Pana la urma nu am inteles straight face de ce sa stai la o prietena de-a ta cand tu ai familie. Familia e pe primul loc si dupa prietena ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai dormit nici macar o data la o prietena singura poti sa le spui, sunt parintii tai, doar n-o sa te dea cu capul de pereti. Intreaba-i si tu cand sunt mai veseli, mai da-te pe langa ei. Sau daca chiar esti convinsa ca nu te vor lasa si nu vrei sa te certe, zi-le macar ca vrei sa-i intrebi ceva, numai sa raspunda simplu, "Da" sau "Nu", ca nu vrei scandal.

| valentino52 a răspuns:

Ideea e alta. Nu stiu cati ani ai tu dar ei probabil isi fac griji daca fata respectiva e singura acasa. Daca e cu parintii roaga-i pe parintii fetei sa ii contacteze pe ai tai sa ii asigure ca vor fii cu ochii pe voi. Singura grija care si-o fac ai tai este ca sunt constienti ca o fata majora sigur va consuma alcool de revelion si iti va da si tie.

| xXdoareuXx a răspuns:

Spene-le alor tai ce vrei si explica-le ca fata aceea te-a rugat sa va petreceti revelionul impreuna.sigur vor intelege

| InnocentLoovee a răspuns:

Vorbeste cu ei totusi, dar ma indoiesc sa te lase. Asa sunt parintii.

| Lykan a răspuns:

Mai bine le-ai spune daca apoi o sa regreti de unde sa stii daca nu intrebi

| CamiiBăă a răspuns:

Nu risti, nu castigiwinking! Daca nu le spui parintilor tai ca vrei sa dormi la acea fata de revelion nu o sa stii niciodata parerea lor....Cine stie?! Poate te lasawinking.

| deliapisicutza a răspuns:

Si eu am avut probleme de genulm acesta, dar pana la urma l-am intrebat pe tata ( ca mama a murit ) si chiar daca zice NU, el nu ma certa sau ceva, ar trebui sa intrebi, dar depinde cum sunt parintii tai... daca de obicei sar asa fara nicun motiv, nu ar trebui sa-i bagi in seama daca incep sa zica ceva sau.dar daca sunt linistiti, stai fara grija, poti intreba......mult noroc!

| glamorousgirl a răspuns:

Eu zic ca sa te mai dai pe linga ei, sa fii mult prea ascultatoare, sa mai spui si tu glume, sa-i invelesti... apoi adu-le aceasta propunere si adu si citeva argumente ca uite acolo vor fi parintii fetei acasa, deci veti fi sub supravegherea lor, si spune-le ca ii vei suna cind vei fi la jumatate de drum, cind vei ajunge la ea ca sa le spui ca totul e ok...adu cit mai multe argumente si incearca sa vorbesti cit mai sigura pe tine, sa nu tremuri in vorbire ca apoi pot sa zica ca minti deoarece ai tremurat si fii mai curajoasa dar inainte de toate pregateste bine discursul.asta e parerea mea, la mine functioneaza

| Izzibizzi a răspuns:

Daca fata aceea nu sta departe, iar parintii tai o cunosc, nu cred ca este o problema. Ii poti ruga pe parintii acelei fete sa vorbeasca cu parintii tai, sa ii asigure ca totul va fi in regula, si ca veti fii supravegheate happy.

| AlexxXxandra a răspuns:

Depinde de varsta!
Asa eram si eu in clasa a 6-a a7-a.
Incearca sa le spui si fa-i sa aiba incredere in tine big grin

| Mihaiu_Florin_1999 a răspuns:

Eu zic sa le zici parintilor tai si te rogi de ei daca nu te lasa nici eu nu mai stiu