| DanielaDumitrescu99 a întrebat:

Ajuutor! Ce sa fac? Eu vreau sa dorm de revelion la o colega pentru ca nu am frate, sora si ma plictisesc acasa si mama mea nu ma lasa! Parintii ei s-ar putea sa fie plecati si ramanem cu bunicii ei si cu sora ei mai mare (e la liceu). Si mama zice ca daca nu sunt parintii ei acasa nu ma lasa! Si acum nici nu vrea sa o sune pe mama colegei ca sa vorbeasca cu ea? Ce sa fac? cryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te linistesti si sa le zici ca nu vei pati nimic rau daca vei sta o seara la acea colega, spune-le sa iti acorde incredere pentru ca doar asa vor vedea cum esti.
Eu cred ca ai tai nu vor sa ii deranjeze pe parintii fetei si de aceea dupa cum ai spus tu mai sus, cel mai bine e sa vorbesca cu ei, asa vor fi mai linistiti. Ei se tem pentru ca cu toate ca in casa vor mai fi persoane se poate intampla orice, stii bine ca parintii mereu isi fac griji. Oricum daca vei sta acasa nu vei avea ce face, decat sa stai cu ei, spune-le ca ai crescut si ca e normal ca uneori sa mai dormi acasa la o prietena.
In plus de ce nu o chemi tu pe colega ta la tine acasa? (asta fiind ultima optiune in cazul in care nu reusesti sa ii convingi pe ai tai)
Multa bafta! Si sa te distrezi in cazul in care vei resi ceea ce iti doresti. Un An Nou plin cu bucurii!

10 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Uite ar trebui sa ii explici mamei tale zii ca esti suficient de mare. Apoi de ce nu o rogi pe prietena ta sa vina la tine cand e si mama ta acasa sa vina cu o floare la ea sa se poarte frumos sa capete incredere in ea? Zii ca sunteti mari plus ca daca sorasa e la liceu are cine sa aiba grija de voi plus bunicii veti sta supravegheate mereu in fine baga i gogosi. Apoi dc nu o chemi pe ea la tine? Sau fa astfel inkt mamele sa se intalneasca si sa vb.

| Girll12 a răspuns:

Spune-i ca e seara de revelion nu o sa se intample nimicbig grin

| JuStMe_2792 a răspuns:

Pai cred ca ar fi mai bine sa vorbesti cu parintii tai, si sa le spui ca nu au de ce sa se ingrijoreze. Vor intselege, si in plus... Le poti spune ca acasa te plictisesti, ca ei se vor distra impreuna cu alti prieteni, iar tu vei sta doar la televizor. Mult succes...Si iti spun eu ca vor intselegekiss. Un An Nou Fericit!

| Cookieahjkekdn a răspuns:

Spunele ca e REVELION. ce o sa faci?> o sa stai in casa sa te plictisesti? doar sunt bunicii cred ca stiu foarte bine cum sa aiba grija de niste copii/adolescentilaughing e ultima zi din anul 2010 trebuie sa te distrezi ai si tu o varsta... spune-i ca nu e mare lucru va'ti planificat deja ce trebuie sa faceti chatterbox
Un an nou fericit! numai binee>big grin

| DanielaDumitrescu99 explică:

Sunt din Pitesti

| DanielaDumitrescu99 explică:

Deci all, pana la urma nu m-a lasat dar intr-un fel ma simt bine acasa. :*. Un an nou fericit si multumesc pentru raspunsuriwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca mama fetei este acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa stai cu familia ta de Revelion.
Si a doua zi sa dormi la prietena ta.
Cel putin asa cred eu.

| Sucky112 a răspuns:

De unde esjti?

| Sucky112 a răspuns:

De unde estji?