| Dariuus2003 a întrebat:

Va rog. As vrea sa invat sa dansez tiganeste. Ce pasi imi recomandati ca sa pot sa dansez pe piese cum e gas-gas sau muroshavo

Răspuns Câştigător
| Paler_Ioan_1995 a răspuns:

Dacă dansezi țigănește iți trebuie pași de baza "2 in fata 2 in spate "si in acelasi timp sa dai din talie si câteodată belly dance (dans cu burta)

| Dariuus2003 explică (pentru Paler_Ioan_1995):

Si nu stii, alti pasi? M ai ajutat mult

3 răspunsuri:
| AnonimFaraPereche a răspuns:

Uita-te pe Youtube la videoclipuri cu țigani care danseaza sau spune-i unui țigan adevarat sa-ti arate daca ai posibilitatea.

| sjajsnbz a răspuns:

Cauta pe net pasii de dans, si pe Youtube cantece, insttumentaluri pe care sa dansezi